September 8, 2022

Premiera serialu Watchmen rozpoczyna powolny dramat społeczny Warto nazwać: Recenzja

Po dostosowaniu serii z taką samą historią, co Watchmen, może być bardzo łatwe do zepsucia. Damon Lindelof, producent wykonawczy i (telewizja), wie, dlatego wszystko o pilocie jest bardzo ostrożne. Jeśli przeczytałeś recenzję premiery Watchmen Series przed niedzielę wieczorem, ten recenzent prawdopodobnie obejrzał dwie trzecie programu, sześć z dziewięciu odcinków. Dla reszty z nas dostajemy do nas godzinę opowieści na tydzień.

Większość elementów recenzji wychwalała cnotę serii Watchmen jako prawdopodobnie jedną z najlepszych w erze telewizyjnej „prestiżowej”, zarówno honorowych materiału źródłowego, jak i nieustraszonego opowiadania wymaganej historii o rasie i policji w Stanach Zjednoczonych. Jednak ludzie, którzy właśnie oglądali premierę, prawdopodobnie nie widzą jej w ten sam sposób. W rzeczywistości myślę, że jest w porządku, jeśli jesteś bardzo, bardzo zdezorientowany.

W tej recenzji premiery Watchmen Series dostaniemy się na terytorium spoilera, ale dopóki nie zobaczysz zdjęcia patrzenia, o którym będziemy musieli porozmawiać. Ale najpierw porozmawiajmy o tym, co tak naprawdę jest ta seria i co musi zakończyć z ograniczoną przez Dave’a Gibbonsa i Alana Moore’a. Ponieważ z jednej strony ta seria to tylko strażnicy z nazwy. Oszczędź na zawsze zabawny show-z-show, nie jesteśmy przedstawiani żadnym bohaterom z pierwszej iteracji historii. Raczej otrzymujemy opowieść o białej supremacji grupie terrorystycznej, która rozpoczyna wojnę z policją w Tulsa w Oklahomie. Ta fikcyjna wojna niewątpliwie powiąza się z zamieszkami w wyścigu w Tulsa z 1921 r., Niewielką i haniebną częścią historii Ameryki.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Premiera serialu Watchmen odbywa się w świecie znacznie inaczej niż nasz

Obraz przez HBO

Premiera serii Watchmen rozpoczyna się w 1921 roku, gdzie podążamy za młodą, czarną rodziną, gdy próbują uciec od zamieszek w Tulsa. Podczas gdy większość sposobów działania tego świata jest fikcyjna i oparta na serii komiksów, jest to bardzo prawdziwy fragment amerykańskiej tragedii. Stamtąd pomijamy prawie 100 lat do 2019 roku, gdzie czarny policjant ciągnie biały mężczyzna prowadzący ciężarówkę. Oczywiste jest, że ta seria chce opowiedzieć historię o rasizmie i policji, ale to przesłanie pozostanie niejasne. Na tym świecie policja może ukryć swoją tożsamość, oszukując społeczeństwo w polityce. Mają jednak również ograniczony dostęp do broni palnej i wydają się być znacznie bardziej regulowane niż faktyczna policja. Policjanci noszą mundury z żółtymi maskami, ale „detektywi” w tej policji są pełnymi kostiumami.

Regina King gra Angela Abar, która prowadzi piekarnię w swojej tożsamości osłonowej. W swoim mundurze jest Sister Night, odzianej skóry Askicker ubrana jak zakonnica. Tim Blake Nelson gra patrząc na szkło, mężczyznę z niesamowitą lustrzaną maską, a Andrew Howard gra Red Starse, oficera z akcentami rosyjską. Don Johnson gra szefa policji Judd Crawford, którego tożsamość jest najwyraźniej wiedzą publiczną. (Również Jeremy Irons gra nienazwanego arystokraty, o którym porozmawiamy jeszcze więcej w spoilerach w części Premiere Series Series.)

Podczas gdy widzimy je w akcji, reszta serialu polega na poznaniu Crawforda i Abar jako ludzi. Jesteśmy implikowani, aby współczuć im, co ma sens, ponieważ są naszymi bohaterami. Jednak każdy fan strażników wie, że bohaterowie rzadko są tak proste.

Jest znacznie więcej pytań niż odpowiedzi, co oznacza, że ​​czas na spoilery. Wróć do naszej recenzji Premiere Series Series po obejrzeniu pilota, jeśli chcesz utrzymać tajemnicę przy życiu.
Nikt nie ogląda strażników, z wyjątkiem telewizji

Obraz przez ScreenGrab

Kiedy dotyczy ukłonu oryginalnej serii komiksów, premiera Watchmen Series robi znacznie więcej niż kilka. Widzimy, że na Marsie jest na żywo doktora Manhattanu w telewizji. Najwyraźniej zdecydował się pozostać na czerwonej planecie, zamiast znaleźć inną galaktykę, tak jak w komiksach. Widzimy także Jeremy Irons mieszkającego na posiadłości z dwoma bardzo ciekawymi sługami, świętującymi rocznicę. Program tego nie mówi, ale Lindelof potwierdził w niektórych wywiadach, że gra Adriana Veidta lub Ozymandias. Są dwa inne główne momenty, które pokazują nam, że jesteśmy we Watchmen Universe.

Po pierwsze, policja w Tulsa wydaje się mieć sterowiec oparty na technologii wykorzystywanej do zasilania Archiego, statku Owlmana. O ile Judd Crawford nie jest Dan Dreiberg w ukryciu (wątpliwy), nie ma sensu mieć sowy. Ma to większy sens, że po przejściu na emeryturę Owlmana technologia, która zasilała Archie, została udostępniona wojskowi i policji. Ostatnie jajko wielkanocne to serial telewizyjny zatytułowany American Hero Story, który najwyraźniej opowie opowieść o oryginalnych minutemenach.

Obraz przez DC

Tymczasem współczesnyWatcheni, a mianowicie policja, działają w tajemnicy. Ukrywają swoją tożsamość i okłamują społeczeństwo w polityce, na przykład gdy policja jest ranna na służbie. Można praktycznie zrozumieć, jaka jest grupa taka jak Rorschach, która ma 7. Kalwaria, i chce walczyć z policją. Jednak, a nie libertariańskie milicje, są grupą białych supremacji. Nie ma wątpliwości, że ci złoczyńcy są czyste zło. Fani mogą być źli, że ci terroryści używają twarzy Rorschacha jako twarzy ich ruchu, ale śledzi. Wewnętrzny monolog Rorschacha pokazuje, że jest nie tylko rasistą, ale także seksistowskim i homofobicznym.

Damon Lindelof czekał, aby zrobić taki zwrot, ponieważ zagubiony

Obraz przez HBO

Jedną z najważniejszych nazwisk w obsadzie, innej niż legendarny Lou Gossett, Jr., jest Don Johnson. Gdy premiera Watchmen Series się rozwijała, coś odkryłem. Wiele momentów promocji postaci Johnsona miało miejsce w tym odcinku. W ostatnich minutach odcinka pilotażowego Crawford zostaje zabity, zawieszony z drzewa. Angela Abar znajduje swoje ciało, po tym, jak została wezwana na scenę przez Gossett, Jr. Gra tego samego młodego chłopca po otwarciu odcinka. To bardzo piłka, która zakończy ten odcinek z linczowaniem białego funkcjonariusza policji z czarnym mężczyzną jako jedynym podejrzanym. Kołonik z zwiastunami serialu podaje, że ABAR nie uważa, że ​​jest winny przestępstwa, ale mimo to jest to niezwykłe. Mimo to idea tej relokacji sięga wczesnych dni Lost.

Kiedy Damon Lindelof i J.J. Abrams przepisał oryginalny scenariusz Jeffreya Liebera na serial, bawili się pomysłem. Chcieli zatrudnić Michaela Keatona, którego wszyscy zakładali, że jest głównym kierownikiem. Następnie, w pierwszym odcinku, chcieli go zabić, aby pokazać, że każda postać może umrzeć na wyspie w dowolnym momencie. Wreszcie Lindelof wykonał tego rodzaju szokującą chwilę z postacią Johnsona. (Chociaż praktycznie z pewnością pojawi się w retrospekcjach.) Wygląda na to, że Crawford był czymś w rodzaju bohatera dla swoich innych oficerów i wszyscy wiemy, jak Watchmen traktuje bohaterów.

Watchmen Series Premiere Review Grade: obiecujący start

Obraz przez ScreenGrab

Jako tylko pilotażowy odcinek telewizji, ten odcinek jest fantastyczny. Zapewnia znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Premiera ustanawia postacie, na których nam zależy. Ustawia świat, który obiecuje wszystko, co nastąpi, będzie interesujące. Ta seria nosi nazwę ukochanej dekonstrukcji gatunku superbohatera. Nie jest jasne, co ten program zdekonstruuje. Jeśli zabierzesz kostiumy, umieszczając gliniarzy w tylko maskach narciarskich, zasadniczo wszystko byłoby tak samo. To, co sprawia, że ​​ten strażnicy dopiero się okaże. To jednak prawdopodobnie stanie się wyraźniejsze, gdy pojawi się Laurie Blake (dawna jedwabna widmo) Jeana Smart.

Mimo to gliniarz, który traktuje białą supremację jako terroryzm, jest oryginalną historią. Samo to uzasadnia oglądanie programu. Jeśli istnieją jakieś obawy dotyczące tego programu, materiał źródłowy może oderwać się od już fascynującej historii.

Co sądzisz o premierze serii Watchmen? Zostaw swoje recenzje, obawy lub teorie w komentarzach poniżej!

Wyróżniony obraz przez HBO