June 18, 2023

Lee Harvey Osmond-The Folk Sinner

Lee Harvey Osmond, który wygląda trochę jak Mandy Patankin gra w Jima Morrisona w filmie o potu i narkotykach, to naprawdę Tom Wilson-który tworzy muzykę z lat 90. oraz jego inwestycje w pokazy rzemieślnicze na ten temat, jego najnowszy album.

Tytuł „The Folk Sinner” jest doskonale trafny. Czasami wydaje się, że muzyka Bob Dylan zrobiłby, gdyby mógł zaśpiewać i grać na gitarze taką jak Mark Knopfler: Bluesy, Crony, zwodniczo prosty, szorstki i twardy.

Wyprodukowany przez Michaela Timminsa i w tym miejsce gościnne Margot (tak, kowboja Junkies Timminses), a także występy Hawksley Workman, Colin Linden, Oh Suzanna, Andy Maize, Paul Reddick, jest to pierwszy obowiązkowy rekord 2013 roku .

Pchają obciążenie diabła jako singiel – i jest to idealnie drobna melodia – ale nie oceniaj tego rekordu. Istnieją znacznie bardziej uduchowione, niewygodne cięcia, takie jak „Break Your Body” i żałosne piosenki miłosne, takie jak „Oh Linda”, a są smutne piosenek, ale upiekno, takie jak Big Chief… Mógłbym pochwalić każde cięcie na płycie. Wszystkie są świetne.

Nie śpij na tym.