January 16, 2023

Wywiad: Marty Baumann na maszynie czasu Toybox

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

TOBBOX Time Machine

Marty Baumann jest ilustratorem i projektantem graficznym. Pracował dla Walta Disneya i Pixara nad filmami takimi jak Toy Story 3, Zootopia, Big Hero 6 i wiele innych. Pracował dla Hasbro i National Geographic, jest zaangażowany w nowy Mystery Science Theatre 3000, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Teraz IDW wypuszcza kolekcję swoich fikcyjnych reklam zabawek w Toybox Time Machine: katalog najfajniejszych zabawek, których nigdy nie wykonano. Roger Ash z Westfield skontaktował się z Marty’m, aby dowiedzieć się więcej o tej zabawnej, nowej książce.

Westfield: Skąd wziął się pomysł na maszynę czasu Toybox?

Marty Baumann: Myślę, że krótka odpowiedź jest w przedmowie, którą napisałem; TimeBox Time Machine to „katalog największych zabawek nigdy nie wytwarzanych – ale czy twój świat nie byłby lepszym miejscem, gdyby tak było?” Aby przywołać zbyt znajomą historię, moja mama rzuciła moje ukochane zabawki (też moje komiksy!) Gdy moje zainteresowanie spojrzałem na dziewczyny i wyglądałem w drugą stronę. Myślę, że wszyscy mamy kawałek naszej młodzieży, którą chcielibyśmy odzyskać, za którą jesteśmy nostalgiczni. Nie robią już tych zabawek, a wartości pieniężne na tych, które wciąż istnieją, są astronomiczne, więc stworzyłem własne. Zawsze fascynowały mnie nieograniczone wyobrażenia ludzi, którzy stworzyli te zabawki. Nie tylko wykorzystali trendy, zaczęli je. Zaangażowali się w nieustraszone eksperymenty. Wygląda na to, że żadne pojęcie nie było zbyt dziwaczne. Wiele z ich pomysłów się powiodło, niektóre nie. Próbowałem więc postawić się na ich miejscu, odzyskać tego samego ryzykownego ducha twórczego. To było ożywiające doświadczenie artystyczne.

Idealny dla każdego super szpiega

Westfield: Twoja praca i reklamy, które są inspirowane, mają charakterystyczny styl. A co z tym stylem, który ci się spodoba?

Baumann: Udaj się na ujęcie curmudgeona: dorastałem w latach 60. XX wieku – i może to być nostalgiczna iluzja – ale ludzie wydawali się wtedy bardziej optymistami. I znalazło to odzwierciedlenie w kulturze popularnej. A nasze pragnienia są w dużej mierze odzwierciedlone w reklamie, która im się przydaje. Reklama wyprodukowana w tej epoce była prostsza, ale w jakiś sposób bardziej dynamiczna. To naprawdę była „sztuka”, a nie tylko niektóre zdjęcia i tekst. W tamtych czasach zatrudnili ilustratorów. Niektóre z nich zostały wyrafinowane (przykład: James Bama), niektóre były po prostu szalone (przykład: Ed „Big Daddy” Roth). Zazwyczaj kompozycje były surowe i zagracone, drukowanie z rejestru, sformułowanie zawsze hiperboliczne, ale sama witalność była niewątpalna.

Westfield: Ile badań robisz, aby uchwycić wygląd klasycznych reklam?

Baumann: To może zabrzmieć nieskromnie, ale niewiele. I twierdzę to tylko dlatego, że cnoty tej estetyki z połowy wieku były już częścią mnie. Byłem tam. Żyłem. Otaczało mnie. Moje zmysły zostały zbombardowane przez te jaskrawe, radosne, nieustannie pomysłowe reklamy; w telewizji, w sklepach narkotykowych, lokalnym rynku, komiksowym stojaku, katalogu Sears. Absorbowałem to wszystko.

Space w wieku kosmicznym do pokolorowania!

Westfield: Jak ważny jest wybór produktu do tworzonej reklamy?

Baumann: Bardzo. Rodzaje zabawek, które napędzały moją wyobraźnię jako dziecko, naturalnie pobudzają moje kreatywne soki dzisiaj. Produkty na wystawie w maszynie czasu Toybox są odmianami zabawek, które pamiętam najbardziej żywo. I jak powiedziałem, wpływy były nieuniknione; Filmy Monsters prześladowały późne fale radiowe i nigdy nie przegapiłem ich, gdybym mógł nie zasnąć; Widzieliśmy, jak się pojawił, każdy film Jamesa Bonda, zaczynając od „Dr. Nie ”(i tak, Connery jest jedyną więź. Inne blade w porównaniu). Za moje pieniądze komiksy dotarły do ​​zenitu w latach 60. Sztuka Jacka Kirby praktycznie zeskoczyła z stojaka i uderzyła cię w twarz. I, co znacząco, mój ojciec walczył w II wojnie światowej. W rzeczywistości został znacznie ranny. I nastąpiło, że zafascynowało mnie heroizm sił zbrojnych. Walka była moim ulubionym programem telewizyjnym, Vic Morrow był moim bohaterem, a jedną z moich ulubionych zabawek była replika pistoletu Thompson Smursache! I nie mogę zaniedbać Zachodu jako silnego wpływu. W 1959 r. W pierwszym czasie było 26 westernów – i dla wszystkich opracowano wiele produktów pomocniczych. Pistolety i kabury, odznaki, guziki, gry, pudełka na lunch, kolorowanki (uwielbiałem kolorowanki) i wiele więcej. Jedyną dobrą rzeczą w uruchomieniu szkoły we wrześniu był nowy skład kreskówek, który składał się z harmonogramu jesieni w sobotę rano-(Spaaaaace Ghost!)

Dla łowców potworów podczas treningu

Westfield: Czy możesz nas przeprowadzić proces twórczy w tworzeniu jednej ze swoich reklam?

Baumann: Nie sądzę, że istnieje jeden proces. Pomysły przychodzą do mnie na niezliczony sposób. Przykład: Mój partner i ja zazwyczaj szukamy sprzedaży nieruchomości – ktoś jest rozliczeni i wszystko jest do zdobycia. Podczas gdy hardcore „kolekcjonerzy” badają kredens Queen Anne, będę przerywać stosy starych czasopism, któreNikt inny nie jest zainteresowany. Wielu jest pełnych niesamowitych ilustracji, wzorowych projektów logo i, oczywiście, reklamie. Zrobiłem też stosy małych złotych książek, czasopism hobby i komiksów w różnych stanach rozpadu – tanie! I jest cud Internetu. Patrząc na jedną rzecz, odkrywasz drugą („O tak, pamiętam to!”), Które prowadzi do innego i innego…

Westfield: Czy Twoja praca w animacji w jakikolwiek sposób informuje twoją pracę w TOYBOX Time?

Baumann: Absolutnie. Za pierwszym razem, gdy zobaczyłem Toy Story Pixara, byłem zdumiony. Było bardzo oczywiste, że istniała retro estetyka inspirująca tych twórców. (Rzeczywiście, jestem w tym samym wieku co John Lasseter.) Z każdym kolejnym filmem był dowód. A kiedy pojawił się Incredibles, film łączący wszystkie moje wpływy retro, komiksów i filmów, wiedziałem, że muszę tam pracować. a praca tam może być raczej zastraszająca. Otaczono mnie facetów w połowie mojego wieku 10 -krotnym talentem! Kopnął mi tyłek, ale podnieśli moją grę. I rozkoszowałem się faktem, że stałem się ich „vintage” facetem. Może dlatego, że jestem zabytkowym! I myślę, że wrażliwość retro informuje wszystkie moje projekty Disneya, niezależnie od tego, czy jest to film fabularny, czy atrakcja Disneylandu.

Każde dziecko tego potrzebuje!

Westfield: Jakieś zamykające komentarze?

Baumann: Ta książka jest moją wirtualną czasą i mam nadzieję, że wszyscy postrzegają to jako swoje. Nie musisz mieć pewnego wieku, aby docenić wrażliwość przeszłości. Porównuję książkę z witryną, którą stworzyłem, gdy internet się narodził internet. Nazywa się to zdumiewającym Monster, zbiorem artykułów, recenzji i, co najważniejsze, wywiadów z twórcami filmów Cult, Monster i Science Fiction z przeszłości. Działał jako moja osobista czas. Śledząc i przeprowadzając wywiady z ludźmi, którzy nakręcili te potwory filmy, które oglądałem jako dziecko, mogłem w pewnym sensie wyciągnąć rękę i dotknąć mojej przeszłości. Podobny motyw skłoniła mnie do rozwiązania tego projektu. Miejmy nadzieję, że czytelnicy dobrze się bawią „podróży w czasie”, co ja!

Zakup

TOBBOX Time Machine