January 31, 2023

Beauology 101: Rysowanie się na przyjaźni

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Beau Smith

autor: Beau Smith

Szkice są jednym z najpopularniejszych przejęć na konwencji komiksowej, a ich popularność stale rośnie. Nie ma znaczenia, czy są to szybkie szkice ołówkowe czy kompleksowe pióro/atrament/kolor, każdy szkic to nie tylko kapsułka czasowa, ale długotrwały wątek, który łączy czytelnika, postać i artystę.

Podobnie jak wiele innych miłych wspomnień, nigdy nie zapomnisz swojego pierwszego. Mój był Ron Frenz w 1983 roku

W 1983 roku w moim rodzinnym mieście Huntington w stanie Marshall University odbyła się konwencja komiksowa/science fiction. W rzeczywistości był prowadzony przez mojego przyjaciela o imieniu Steve Saffel. W tym czasie Steve kierował public relations dla Czerwonego Krzyża w Huntington i w wolnym czasie postawił tę konwencję. Na wystawie było dwóch głównych gości, Carol Kalish-szef marketingu dla Marvel Comics-i artysta, Ron Frenz, który następnie rysował Ka-Zar Savage for Marvel. Pasek boczny: Niedługo po tej konwencji Carol Kalish zatrudniła Steve’a Saffela do pracy w public relations dla Marvel Comics, gdzie pracował przez ponad dekadę.

Ron zrobił jednoosobowy panel na wystawie i był pełen. Nasz obszar nigdy nie miał prawdziwego twórcy komiksów, które przyszedł i podzielono z nami wewnętrzną funkcjonowanie tego, jak to było rysować komiksy. Wszyscy byliśmy zahipnotyzowani. To był zabawny i niewinny czas.

Po panelu Rona zrobił kilka szkiców dla osób odważnych, aby spieprzyć odwagę, by zapytać. Zdecydowałem się na ulepszenie i zapytałem go, czy zrobiłby dla mnie jeden. Nie miałem pojęcia, jak bardzo będzie obciążał, ale nigdy nie wiedziałem, kiedy ta szansa powtórzy się.

Zapytałem go, czy byłby przygotowany na narysowanie dla mnie Ka-Zara. To była wówczas moja ulubiona książka (książka przed czasem), więc naprawdę sprawiłaby, że mój dzień miał, gdyby zrobił rysunek dżungli z drzewem. Ron powiedział, że będzie więcej niż zadowolony z tego. Otworzył swój duży szkicownik i najlepiej poszedł do pracy. Dla mnie było to po prostu wyjątkowe, aby zobaczyć, jak Ka-Zar ożywa najlepiej przed moimi burzanymi oczami. Najpierw wypuścił kilka wierszy na stronie i wkrótce nabrały kształtu, gdy Ka-Zar spędza czas na drzewie, bez wątpienia szukając problemów. Byłem bardzo podekscytowany, że mam szkic Ka-Zar przez mężczyznę, który co miesiąc narysował komiks, ale Ron jeszcze nie skończył. Wyjął pióro i zaczął jeździć na szkicu i sprawić, by był jeszcze odważniejszy i dodał do niego nastrojowe oświetlenie. W ciągu kilku minut miałem rysunek ka-Zara o wielkości osłony.

Powiedziałem Ronowi, jak jestem podekscytowany jego pracą nad tym. Podczas gdy on narysował, rozmawialiśmy o wszystkich rzeczach, które mieliśmy wspólnego i naprawdę czułem, że poznałem nowego przyjaciela. Zapytałem Rona, jak bardzo chciał jako płatność. Uśmiechnął się, spojrzał na mnie, jakbym był szalony i powiedział: „Nic. Doceniam, że wspierasz książkę. Szkic jest twój. ” Ron i ja byliśmy bliskimi przyjaciółmi, ponieważ tego dnia. Oboje byliśmy gośćmi w niedawnym komikonie w Pittsburghu i zachwycaliśmy się rozmową o zabawnych dniach naszej młodości na tej pierwszej konwencji.

Ka-Zar autorstwa Rona Frenza

Aby uczcić tę przyjaźń i mój pierwszy szkic, pomyślałem, że skorzystam z okazji, aby podzielić się z wami rysunkiem Ka-Zara, który Ron zrobił dla mnie dwadzieścia sześć lat temu. Po dwudziestu dwóch latach w towarzystwie komiksów i obecnie posiadającej ponad pięćset dzieł oryginalnej sztuki i szkiców, rysunek Ka-Zar jest nadal klejnotem koronnym mojej kolekcji. Dziękuję, Ron i dziękuję komiksom za to, że zawsze jesteś moim przyjacielem.

Mam nadzieję, że zbudujesz także własne fantastyczne wspomnienia z komiksów, dodając kilka szkiców do swojej kolekcji. Może zrobisz też kilka dożywotni kumpli.

Dodatkowe: chciałbym również podzielić się z wami tylko kilkoma innymi szkicami z mojej osobistej kolekcji. Mam nadzieję, że Ci się podoba.

Groo i sub-mariner autorstwa Sergio Aragones

Sub-Mariner i Wolverine Don Martinec

Wildcat autorstwa Marca Silvestri

Wildcat autorstwa Sergio Cariello

Wonder Woman Gary Kwapisz

Twój Amigo,

Beau Smith
www.flyingfistranch.com