October 23, 2022

Za uwagę: Marvel’s Captain America Legendary Collection: Bucky Reborn

Ta publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Robert Greenberger

Robert Greenberger

Powrót kapitana Ameryki do Marvel World w Avengers #4 był naładowanym momentem dla super-zespołu, a także wydawało się, że cała linia jest wielkim wstrząsem. Kiedy dostał swoją solową serię w opowieściach o napięciu, Stan Lee, a także Jack Kirby miał możliwość sprawdzenia, co to znaczy być facetem poza czasem.

Zanim TOS został ponownie postawiony na kapitana Ameryki w 1968 roku, ostatecznie był punktem centralnym dla superbohaterów, a także super-skopi, które zaludniają szybko rozwijający się wszechświat Marvela. Oprócz tego, że linia poszła w drugą dekadę, Stan nie sprawdzał już tego, co czuje Steve Rogers, koncentrując się bardziej na Cap, a także ledwo łapiąc oddech. Steve miał trochę czasu z munduru, więc eskapady zostały szybko przesunięte.

Kapitan Ameryka Legendarna kolekcja: Bucky Reborn

Gdy otwieramy legendarną kolekcję Captain America: Bucky Reborn, Cap odzyskał zarządzanie swoim ciałem po tym, jak Czerwona Czaszka wykorzystała kosmiczną kostkę do zmiany osobowości. Po drodze zapoznaliśmy się z Samem Wilsonem, który ostatecznie był sokołem, a także był powtarzającym się graczem w dużej obsadzie wspierającej. Tom, zbieranie problemów nr 120-138, jest fascynującą objętością przejściową dla postaci, a także twórców.

Były to ostatnie lata, które Stan komponował kilka tytułów miesięcznie, a także dbał o dystans Kirby. Miał awansować na wydawcę, porzucając miesięczny artykuł redakcyjny, a także komponując obowiązki, które stale robił, biorąc pod uwagę około 1940 roku. Może się zdarzyć, że stopniowo obojętny czas Lee poszedł na epizodyczną technikę, ponieważ nie mógł tak naprawdę skupić się na tym, gdzie wziąć postać. Korzyścił z współpracy z Gene Colanem jako jego pencillera, który może wydać akcję niezależnie od środowiska lub przeciwnika. Początkowo jest on tuszowany przez Joe Sinnott, który zapewnia pracę Colana ładną, zręczną wagę, właściwą dla akcji.

Captain America #122

Wiele z tych problemów ma Cap, Nick Fury, Sharon Carter, a także resztę S.H.I.E.L.D. Konfrontacja ze znajomymi wrogami w typu modok, AIM, a także oczywiście powrót czerwonej czaszki. W fascynującym akcentie problem nr 122 ma do czynienia ze skorpionem, zwykle jednym z przeciwników Spidey, jednak była to nowa konfrontacja. Podobnie, gdy Ameryka jest głęboko włączona do wojny w Wietnamie, Cap jest w problemie nr 125, a także jest przeciwko najbardziej śmiercionośnemu wrogowi Iron Mana, mandaryńskiemu, jednak była to o wiele bardziej opowieść żołnierza.

Captain America #129

Przechodzimy od CAP, a także biznes o najwyższym, celu itp. Problem po wydaniu. Jednak w tle Stan odzwierciedla niepokoje wieku z napięciami na kampusach od wybrzeża do wybrzeża wraz z narodem, który ciężko jest z niepopularną wojną, a także przestrzenią generacji, której kraj nigdy wcześniej nie doświadczył kraj . Według problemu nr 128 Cap montuje motocykl, aby sprawdzić Amerykę, odkrywając problemy społeczne zmieszane z super-wrogami, takimi jak szkoła problemu nr 130, patrz wraz z Batroc the Leaper, Whirlwind, a także jeżozwierzem.

Jest nawet jedna historia, która może hałasować: w S.H.I.L.D. a także dowody wskazują na CAP.

Captain America #131

Tytuł tomu pochodzi z wieloczęściowej historii biegnącej od #131 z 133, gdy Baron Strucker odkrywa, a także hipnotyzuje amnezyjnego młodego faceta w San Francisco, aby uwierzyć, że jest Bucky. Jest to oczywiście pułapka, ponieważ czapka jest podekscytowana odkryciem swojego pierwotnego partnera również do życia. W fascynującym akcentie Bucky nie jest człowiekiem, jednak robot opracowany przez Modoka, którego pochodzenie jest tutaj narażone tutaj, a także lekarza, chociaż wykonali zadanie, a także robo-bucky nie może zabić swojego mentora. Istnienie Falcona okazuje się niezbędne, a CAP zachęca go do jego nowego partnera.

Podobnie jak DC Comics nieoficjalnie zmieniona ekologiczna latarnia do ekologicznej latarni/zielonej strzałki, problem nr 134 ekranuje Captain America, a także sokoła, odświeżając serię, a także zapewnia Stan nową dynamikę do gry.

Niestety, nowi złoczyńcy nie są tak przekonujące jak pierwsza dekada, a człowiek-brute i kamienna twarz są szczególnie rozczarowujące, chociaż przynajmniej ten drugi umożliwił gościowi kretowi, jak zachować tyle, co zachowuje interesujące rzeczy.

Captain America #137

Zamykamy książkę, gdy Falcon czuje się, że pragnie sprawdzić, czy zasługuje na bycie partnerem CAP, a także wyspę przeszczep wyspy podejmuje decyzję o tym, sprowadzając największe zagrożenie w Nowym Jorku: Spider-Man. Kiedy rzeczywistość jest dostępna, trzech partnerów, aby powstrzymać kamienną twarz przed narażeniem codziennej chwały hugle grant.

Podobnie jak Spidey-Goście w Daredevil zapowiadało modyfikację w Spider-Man Artist, występy Spidey właśnie tutaj było wykorzystywane jako brama z ostatnią historią w tym tomie narysowanym przez Johna Romity, Sr., który najpierw narysował przygody Capa podczas Jego krótkie przebudzenie z lat 50. XX wieku. Stan, a także Jazzy Johnny byli przygotowani do zdobycia czapki w zupełnie nowym kierunku, jak znajdziesz w następnym tomie.

Wizualnie jest to kilka najlepszych i wielu pomijanych prac naboków. Atramenty Sinnotta przeszły długą metodę zapewniającą moc wyglądu, a także kiedy się ruszył, Wally Wood, a także Frank Giacoia, zanim Dick Ayers wszedł na bieg. Praca Ayersa jest solidna, jednak nie jest tak spektakularna jak Sinnott. Ostatnie dwa problemy Colana są ozdobione kosztami Everett, a także młodym, obserwowałem modyfikację, a także podobał mi się ich wygląd.

To fascynujący serie opowiadań, ponieważ możesz cieszyć się twórcami Marvela, a także postacie pojawiają się w ostatniej części pierwszego wieku firmy, które zamierzają przejść na zupełnie nową generację twórców, którzy biorą bohaterów w nowych, współczesnych kierunkach. Te historie stają się systemem, a także zdecydowanie warte obejrzenia w tej kolekcji.

Zakup

Kapitan Ameryka Legendarna kolekcja: Bucky Reborn

Klasyczne okładki z bazy danych Grand Comics