May 29, 2023

Aquaman

Widziałem Aquamana zeszłej nocy i zgodnie z oczekiwaniami była to wielka głupia zabawa.

Pomyślałem, że najlepszą rzeczą w filmie była wciągająca wizualizacje krajobrazów morskich, od ogromnych świecących podwodnych miast po opuszczone miejsca zgromadzenia z ogromnymi rozkładającymi posągami. Właśnie dlatego cieszyłem się, że widziałem to w teatrze, nawet jeśli jest to za długa (prawie 2 1/2 godziny) i mogło być znacznie bardziej zredagowane. Zarówno w Ocean Master (Orm, przyrodni brat Artura, grany przez Patricka Wilsona), jak i Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II) było dużo, chociaż były one ładnie dopasowane do tej samej nadrzędnej fabuły.

Dołączyło tu wiele elementów, które w niektórych przypadkach dają poczucie przerzucania stron przez wielką księgę historii, z niektórymi rzeczami niepotrzebnymi lub zasługującymi na znacznie więcej czasu obserwacji. A niektóre – motywacje, linie dialogu, dużo ekspozycji – są z pewnością tandetne.

Niektóre szczegóły były jednak świetne. Mera (Amber Heard) nosi sukienkę z kołnierzem inspirowanym meduzem, który doskonale nadaje się do królewskiej sceny i wspaniałej.

Najgorsze była peruka Mera.

Bursztyn słyszany jako Mera

Wiele mylących rzeczy było zastanawianie się, w jaki sposób Atlantyjczycy rozwinęli się tak wiele broni laserowej. I zastanawiałem się, jak wyszli z pustyni.

Wiele niepokojących było to, jak lśniący wszyscy wyglądali podczas retrospekcji z dzieciństwa, a cyfrowa technologia liftingowa starzeje się aktorami (Nicole Kidman jako królowa Atlanna, Temuera Morrison jako tata latarni morskiej i Willem Dafoe jako doradca Vulko).

Wiele satysfakcjonujących rzeczy było widzieć, choć raz w dużej historii superbohatera DC, matka jest znacznie bardziej niezbędna dla historii niż ojciec, chociaż miał również dobry wpływ. A kobiety dostają sceny walczące!

Jason Momoa jako Aquaman

Podobał mi się występ Jasona Momoa, Aquaman jako bracie wodne, po prostu głupi występ, który lubi pić i walczyć i wie o sobie. Linia filmu dobrze to podsumowuje. Mera i Aquaman poszli na misję i potrzebują do czegoś niewielkiej ilości wody. Koncentruje się i przyciąga świecącą, unoszącą się kroplę z potu, pokazując jej umiejętności i kontrolę, na które odpowiada: „Mógłbym po prostu na nią sikać”.

Wiele nieoczekiwanych rzeczy było dowiedzieć się, kto zrobił głos, którego nigdy bym się nie spodziewał. I nie rozpoznałem, że był to Dolph Lundgren jako król Atlantańczyków, dopóki raporty kredytowe nie powołały się.

Uważam również, że tak ciekawie widzieć, jak wiele osób zaczyna powtarzać jako różne postacie w filmach o superbohaterach. Dafoe był zielonym goblinem w pierwszym filmie Spider-Mana. Kidman był jedną z dziewczyn Batmana. Wilson był w Watchmen. Wydaje mi się, że warto zatrudniać ludzi, którzy wiedzą, co sugeruje być częścią jednego z tych hitów z zielonego ekranu.

Ogólnie rzecz biorąc, film jest zdecydowanie w konwencjonalnym gatunku superbohatera „Historii pochodzenia”, pokazującym nam moc, historię i formowanie bohatera. Nie łamie żadnego nowego gruntu, ale występy są dobre i jest to przyjemna jazda filmowa.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

LEGO DC Comics Bardzo bohaterowie: Aquaman: Rage of Atlantisthe Lego DC Comics Films są zawsze zabawne i zabawne do oglądania. Nie mogłem się doczekać LEGO DC Comics bardzo bohaterów: Aquaman: Rage of Atlantis nie tylko dla Aquamana (wyrażonego przez Dee Bradleya Bakera), ale na wprowadzenie najnowszej Green Lantern, Jessica Cruz (Cristina Milizia). Ona jest…

Batman: Brave and the Bold Returns w Scooby-Doo Moviei naprawdę podobała się wersja Batmana, którą widzieliśmy w Batman: The Brave and the Bold. Był silny i odważny i mógł być przerażający, ale tylko zgodnie z misją sprawiedliwości. I wszyscy zaangażowani w tę kreskówkę mieli w tym poczucie humoru, czy to…

Kolejny superbohater DC otrzymuje film Lego-i wspaniałe minifigowanie minifigów w śladach Lego DC bardzo bohaterów: Flash, kolejny klasyczny członek Ligi Sprawiedliwości, otrzymuje film animowany bezpośrednio do video. Oto zwiastun: The Justice League -Batman (Troy Baker), Superman (Nolan North), Wonder Woman (Gray Griffin, która również gra Lois Lane) i Cyborg (Khary Payton) -…