August 6, 2022

Kto jest łasicą? Spojrzenie na postacie Suicide Squad

Zwiastun Suicide Squad, który spadł na początku tego roku, a film ma premierę za nieco ponad miesiąc, więc fani wszyscy chcą dowiedzieć się więcej o niektórych z nowych postaci, które były wprowadzone. Jesteśmy tutaj, aby pomóc! Kontynuuję serię wiadomości, patrząc na każdą z nowych postaci w drużynie samobójczej, aw dzisiejszym poście zamierzam zbadać: kto jest łasica?

Kim jest łasica i jakie są jego moce?

Weasel (pseudonim: John Monroe) był samotnikiem, który był dokuczany, gdy był studentem w Stanford. Pozostali uczniowie nazywali go „łasicą”, być może dlatego, że przypomina futrzane stworzenie. W końcu wziął to imię do serca, gdy był nauczycielem na Uniwersytecie Vandemeer w Pittsburghu z powodu znacznie większej liczby swoich kolegów, tworząc kostium wraz z pazurami i zębami.

Chociaż ten oryginalny Monroe nigdy nie zamienił się w zwierzęcy stworzenie, doświadcza nieco efektu placebo, gdy zakłada kostium łasicy: w jakiś sposób zyskuje wspaniałą prędkość i zwinność i jest w stanie skakać na zawrotne wysokości i odległości. Ma również zwiększoną siłę i jest wybitnym walką z ręką. Wreszcie jego ostre pazury pozwalają mu wspinać się praktycznie na każdą strukturę.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Początki łasicy

Obraz za pośrednictwem komiksów DC

Weasel został stworzony przez Gerry’ego Conwaya i Rafaela Kayanana, a po raz pierwszy pojawił się w Fury of Firestorm #35 (sierpień 1985). Został zatrzymany przez Firestorm po tym, jak superbohater zajmował się rolą profesora na Uniwersytecie Vandemeer, a Weasel próbował go zabić. W końcu został zatrudniony do drużyny samobójczej. Podczas misji ratowania Hawk próbował zabić myśliciela i zamiast tego został zabity przez Ricka Flaga Jr. Spoilery dla Suicide Squad Jamesa Gunna? Chyba będziemy musieli zobaczyć!

Kilka dekad później, w Batman #666 (lipiec 2007), przyszła łasica została wprowadzona jako wróg Damiana Wayne’a, nowego Batmana po śmierci Dicka Graysona.

We wrześniu 2011 r. Weasel dostał kolejny ponowne uruchomienie dzięki nowemu 52. Na tej osi czasu supervillain jest znacznie bardziej zwierzęcy, co wydaje się być znacznie bardziej zgodne z tym, co widzieliśmy w przyczepach drużyny samobójczej. Ciekawie będzie zobaczyć, jak wszystko się rozgrywa w filmach, ponieważ w komiksach wydaje się mieć w sobie trochę człowieka. Podobnie jak w tym, jak król Shark jest przedstawiany jako głupi w składzie samobójczym, być może łasica otrzyma podobne leczenie.

Suicide Squad debiutuje w kinach i na HBO Max 6 sierpnia 2021

Jak myślisz, jak dziwne Weasel rzeczywiście będzie w drużynie samobójczej? Daj nam znać w komentarzach!

Wyróżniony obraz przez Warner Bros.