August 15, 2022

DC Comics nazywa Marie Javins ich nowy redaktor naczelny

To był burzliwy rok dla komiksów DC. Najpierw zwolnili współwydawca Dan Didio. Następnie, po tym, jak AT&T wyjęło Warner Bros, pojawiły się ogromne zwolnienia. Jeden z tych zwolnień? Bob Harras, poprzedni redaktor naczelny. Przez kilka miesięcy DC nazwał dwóch tymczasowych redaktorów naczelnych, Michele R. Wells i Marie Javins. Ale od wczoraj Marie Javins w nowym redaktorze naczelnym DC Comics.

Kim jest Marie Javins, nowy redaktor naczelny DC Comics?

i redaktor Marie Javins. Muszą naprawdę umieścić główny edytor na okładkach (obraz: Dark Nights: Metal: DC Comics)

W porównaniu do prawie każdego redaktora naczelnego z przeszłości Marie Javins jest stosunkowo nowy w komiksach DC. Zaczęła od nich jako chwilowy redaktor w 2014 roku, kiedy wydawca przeprowadził się z Nowego Jorku do Burbank. Potem zaczęła wyrastać trafienia. Zredagowała Harley Quinn: Breaking Glass, Superman rozbija Klan i, największe ze wszystkich, Dark Nights: Metal. Jako Daniel Cherry III, starszy wiceprezes i dyrektor generalny DC Comics, stwierdza:

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

„Marie wewnętrznie rozumie siłę komiksów i ich specjalną zdolność do rozrywki i wzmacniania pozycji, co czyni ją najlepszym wyborem, aby zostać kolejnym redaktorem naczelnym DC. Oprócz wielu kreatywnych talentów, jest również wyjątkowo zaangażowana w zwiększenie dostępu do tego fantastycznego przemysłu, mentorując następne pokolenie twórców komiksów i pomagając im znaleźć ich głosy. Nie mogę się doczekać współpracy z nią w jej nowej roli ”.

Javins nie jest pierwszą kobietą EIC – ale teraz może zrobić najwięcej dla różnorodności

Cześć Marie, w naszym życiu potrzebujemy dużo więcej „Supermana uderzającego nazistów”! (Zdjęcie: Superman rozbija Klan, DC Comics)

W Marvel Comics rola redaktora naczelnego jest znacznie większą ofertą, ale DC Comics ma tendencję do lekceważenia ich znaczenia. W rzeczywistości w latach 2002–2010 nawet go nie mieli! Przed Bobem Harrasem, Jeanette Khan, pełniła biuro w latach 1988–2002. Ale chociaż DC Comics miał kobietę jako EIC, branża była nadal światem mężczyzny, że tak powiem. Ale tam, gdzie branża jest teraz zupełnie innym środowiskiem niż w latach 90. Co więcej, nowy redaktor naczelny DC Comics, Marie Javins, jest zachwycony możliwościami zamiast po prostu wykonywać pracę. Harras nie był dokładnie głosem w ciągu ostatnich 10 lat i mogą być jednym z powodów, dla których został usunięty. EIC są również twarzami firmy. Historia EIC Marvela reprezentująca firmę dla fanów jest otoczona ich stylem.

Javins prawdopodobnie będą o wiele bardziej takie. Jak powiedziała:

„Jako młoda dziewczyna pożerająca komiksy Wonder Woman, Nubia i Supergirl, nigdy nie marzyłem, że dziesięciolecia później byłbym na czele potężnych komiksów DC. Jestem wyjątkowo uhonorowany tą odpowiedzialnością i poświęcę się wspieraniu i kwestionowaniu dalszej rodziny pracowników, talentów, detalistów i partnerów na całym świecie w naszym dążeniu do opowiadania innowacyjnych historii wizualnych, które odzwierciedlają i poszerzają nasz świat – i w środku. Niektóre przypadki, nasza galaktyka i multiwersum. ”

A tutaj w Comic Years jesteśmy zachwyceni, aby zobaczyć, jakie nowe inicjatywy Marie Javins wnosi do DC Comics jako redaktora naczelnego. Gratulacje, Marie! Z niecierpliwością czekamy na wiele więcej od Ciebie.

(Wyróżniony obraz: DC Comics)