November 11, 2022

Roger’s Comic Ramblings: Collections, które chciałbym zobaczyć – Demon, a także Great Four

Ta publikacja jest złożona:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Demon #1

Roger Ash

W dzisiejszych czasach uwierzyłbyś, że jeśli w pewnym momencie ich zawód komiczny deweloper stał się ogromną nazwą w branży, oznaczałoby to, że cała ich praca zostałaby zebrana, aby fani mogli mieć prosty dostęp do ich pracy. Jednak zdecydowanie tak nie jest. Wczesne prace Todda McFarlane’a nad DC Infinity Inc. nigdy nie zostały zebrane, podobnie jak praca Mike’a Mignoli nad niesamowitym Hulkiem Marvela. Wczesne prace Nocturnala Dana Breretona (Black Terror), a także Adama i Andy’ego Kuberta (Jezebel Jade) pozostają godne uwagi ze względu na ich nieobecność. a nawet nie zaczynaj mnie z Miraclemanem (alias Marvelman), który obejmuje prace Alana Moore’a, a także Alana Davisa. Legalność wymagana do odzyskania tego w druku sprawiają, że mój mózg boli. Tym razem chciałbym skupić się na dwóch tytułach: demon DC Matta Wagnera, a także na Great Four Marvela Douga Moencha, a także koszt Sienkiewicz.

Na początku lat osiemdziesiątych Matt Wagner zyskał dla siebie ogromną nazwę dzięki swoim tytułem Indy należącym do twórcy, Grendel i Mage (ten pierwszy tom jest również niestety poza drukiem). Jego sukces nie był niezauważony przez DC. W 1987 r. Pierwsze prace Wagnera dla DC zostało opublikowane, czteroosobowe miniserie Demon. W tym czasie byłem zafascynowany magiem (nadal jestem w tej sprawie), a także byłem podekscytowany każdą liczbą pracy Wagner. Naprawdę nie rozumiałem, kim był demon. Moją jedyną ekspozycją na Demona w tym czasie była historia przyciągnięta przez Michaela Golden (wierzę z domu Batmana, jednak mogę się mylić), że mój kumpel Craig mnie pożyczył. Jednak, jak powiedziałem, ponieważ Wagner komponował i rysował komiks, byłem.

I polubiłem to. Nie pamiętam o szczegółach historii, ponieważ minęły lata, ponieważ sprawdziłem to, ale pamiętam, że jestem zabawny, ekscytujący, a także fantastyczne wprowadzenie do postaci. Wagner wykonał świetne prace dla DC, w tym Sandman Secret Theatre, Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity, Batman & The Mad Monk, a także komponuje Madame Xanadu. Jednak wydaje się, że demon został zapomniany. Chciałbym, aby DC zebrał tę książkę, a także pozwolił fanom Matta Wagnera zobaczyć tę formacyjną pracę.

Fantastyczna czwórka #219

Istnieje wiele kolekcji wielkich czterech Marvela obejmujących wiele najważniejszych wydarzeń pierwszego domu Marvela z pracą Stana Lee, Jacka Kirby’ego, Johna Byrne, George’a Pereza, Waltera Simonson, Mark Waid, Mike Wieringo, a także więcej. Jednak istnieje szereg książki, która trwała około roku, która moim zdaniem została niestety przeoczona.

W 1980 roku wybitny zespół/artystę Douga Moencha, a także koszty Sienkiewicz zachwycali fanom swoją pracę nad Moon Knight. Jednak kilka krótkich miesięcy przed debiutem Moon Knight zespół również zaczął pracować nad Great Four. Ich praca nad FF różniła się od tego, co robili w Moon Knight, ponieważ same postacie są tak różne. Historie FF umożliwiły przygody obejmujące glob i wymiar, które nie działałyby również w szorstkim świecie Moon Knight. Jednak oba są seriami stworzonymi przez innowacyjny zespół, który był w groove, a także opowiadał historie pierwszej klasy bez względu na gatunek. Atramenty Joe Sinnotta na ołówkach Sienkiewicza zapewniają jego sztukę wygląd, którego nie spotkasz nigdzie indziej. Ich prace nad FF trwały od #219, 222-231. Wygląda na to, że ich czas na książce jest przyćmiony własną pracą nad Moon Knight, oprócz tradycyjnego biegu Johna Byrne’a na FF, który rozpoczął się w problemie nr 232, jednak nie powinno być. To był zabawny bieg w serii, a także warto zostać rozpoznanym.

Tym razem to wszystko dla mnie. Czy są jakieś komiksy, które Twoim zdaniem warto zbierać? Komentarz poniżej, a także daj mi znać.

Teraz sprawdź komiks!

Okładki wykorzystywane w tej publikacji pochodzą z bazy danych Grand Comics.