January 3, 2023

Wskazanie czterech

Czasami jestem niezmiernie wdzięczny za szanse, jakie miałem. Niedawno byłem w odcinku Comic Beat Insider, gdzie rozmawialiśmy o niezwykłych przygodach Adêle Blanc-Sec. Drugim gościem był Ian Culbard, artysta, z którego niestety nie znałem. Kiedy spojrzałem na niego później, odkryłem, że między innymi powieściami graficznymi wykonał wersje czterech powieści Sherlock Holmes, zaadaptowanych przez Iana Edgintona. (Przypisuje się za tę pracę jako I.N.J. Culbard.)

Tylko moje szczęście, nie są drukowane, ale po to są biblioteki. (Możesz jednak zdobyć wersję Comixology/Kindle wskazania czterech po superdyskontach teraz.) Zacząłem czytać ze wskazaniem czterech, ponieważ nadmiernie znałem badanie w Scarlet.

Lubię to! Chociaż w historii jest wiele akcji, wskazanie czterech zaczyna się od tradycyjnego momentu strzelania do kokainy, ponieważ jest zmęczony, podczas gdy Watson martwi się o niego, a także próbuje go zmotywować do znacznie lepszego dbania o jego zdrowie. Holmes krytykuje komponowanie Watsona, zanim pokazał mu (i czytelnika) dokładnie to, jak działają obserwacja, a także decyzyjne, posuwając się tak daleko, jeśli chodzi o zegarek Watsona, a także to, co ujawnia jego brata. Jest to zarówno logika, jak i emocje, a także nostalgia, a także zmieniające się tony interakcji są pięknie przyłapane zarówno z gestem, jak i ekspresją, szczególnie jeśli chodzi o rysunki rąk Holmesa.

Dwaj mężczyźni, kłótni w swoim mieszkaniu, czekając na przygodę, jest czystą destylacją tego, dlaczego te postacie są na uwadze, a także ponownie przeczytają. Edginton wykonuje niezwykłe zadanie, osiągając wszystkie najwyższe punkty na tylko 120 stron, podczas gdy postacie Culbarda są dobrze rysowane. Watson jest troskliwymi brytyjskimi dżentelmenami (choć nieco imbiru), podczas gdy Holmes jest ospałym bohemianinem. Jedyną rzeczą, z którą się spotykam, to dokładnie to, jak Culbard zapewnia Holmesowi poranną podbródek bożka, znaczący i blokowy.

Potem panna Mary Morstan pojawia się z opowieścią o tajemniczych pererach, a także długofalowym ojcu. Watson jest zaintrygowany kobietą, Holmes jest szczęśliwy z tajemnicy. Dziwny Thaddeus Sholto, a także jego bliźniacze rodzeństwo mają cenny skarb, a także więcej informacji. Jest pies Toby, a także nieregularne, a także pościg łodzi nad rzeką (znacznie krótszy tutaj niż w książce, co nie jest słabą rzeczą).

Styl komiksu oznacza mniejsze odliczenie od Holmesa, jednak oznacza to również mniej „egzotycznej” historii zdrady, a także decyzji, a także morderczych pretensji. Jednym z działek, który mógł zostać poszerzony, jest romans Watsona. Widzimy Maryję na początku, a także po raz kolejny na końcu w ramach szczęśliwego zakończenia, jednak jego rosnąca stopa zainteresowania nią, a także odpowiadająca niepewność, że [zasługuje na nią] skrócona wersja. Ogólnie rzecz biorąc, ta wersja wskazania czterech jest doskonałą lekturą.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Dolina Fearthe Dolley of Fear jest najmniej znaną z czterech powieści Sherlocka Holmesa, a także nie jestem pewien, dlaczego tak jest. Został napisany późno, po raz pierwszy pojawił się w 1914 roku, jednak jest to świetna tajemnica. Jak większość innych powieści, istnieje przedłużająca się dygresja, w której Arthur Conan Doyle komponuje przygodę…

Dziesięć najlepszych powieści graficznych dla młodzieży 2018as w zeszłym roku, byłem zaszczycony, że jestem jednym z sędziów, którzy składali listę „Top 10 powieści graficznych 2018” dla Institution Library Journal (odkąd ja bloguję na stronie Great Comics for Youngsters). Oto ich lista pierwszej dziesiątki w ubiegłym roku (z linkami do mojego…

Następny projekt Darwyn Cooke: Parkeridw opublikuje cztery powieści graficzne Darwyn Cooke na podstawie wczesnych książek z serii powieści Parker autorstwa Richarda Starka (alias Donald Westlake). Pierwszy GN ma się ukazać w połowie 2009 roku. Oświadczenie zostało złożone na konferencji prasowej Con, cudownej koncepcji, że więcej firm…