July 24, 2022

Czarny Superman? Rock myśli, że nadszedł czas i jest idealny

, promując Hobbs i Shaw, Dwayne „The Rock” Johnson rozmawiał z różnorodnością o rosnącej różnorodności w filmach o superbohaterach. Podczas chwalenia Marvela, a potem szybko pamiętając, że będzie w czarnym Adamie – filmowi DC (niezręczne), powiedział, że myśli, że wkrótce zobaczymy czarnego supermana (i że go sprawdzasz). Oczywiście jednym z najśmieszniejszych klipów w zwiastunie Hobbs i Shaw jest Idris Elba, mówiąc: „Spójrz na mnie, jestem Black Superman”, a Hobbs później zgadza się. Czy to czas, aby zobaczyć czarnego supermana? o tak.

Black Superman nie łamie ciągłości

Superman był niedawno w wiadomościach z DC Zoom! Ogłoszenie Superman Gene Luena Yang rozbija Klan. Rozmawialiśmy o tym, jak Superman ma historię przyjmowania rasizmu i nietolerancji, pochodzących z lat 40. XX wieku. Ale w miarę postępu popkultury musimy zrobić znacznie więcej niż widzieć, że te klasyczne postacie potępiają bigoterię. Musimy postrzegać je jako inne rasy, płcie, seksualność itp. Postacie te rzadko są związane rasą. Niektóre, jak Storm i Czarna Pantera, są głęboko zakorzenione w Afryce. Ale w przeważającej części wszyscy biali superbohaterowie tak naprawdę nie muszą być biali. Często działa – szczególnie w przypadku postaci o wiele bardziej odziedziczonych przywilejów, takich jak Iron Fist i Batman. Nie oznacza to jednak, że nadal nie mogliby być przedstawiani przez aktorów kolorowych.

Ale postacie takie jak Captain America, Aquaman (jak widzimy grane przez aktora mieszanego rasy), Charles Xavier i, do diabła, dlaczego nie John Constantine-nie jest niczym, co naprawdę wiąże ich z bieli. Niektóre mogą być argumenty. Jeśli dobrze używany, sycylijskie korzenie Punishera mogą poprawić historię. Co jeśli Frank Castiglione – jego prawdziwe imię – przewagę włoskiego prawa Jus Sanguinis, które stwierdza, że ​​narodowość włoska nie opiera się na miejscu narodzin, ale na pochodzeniu? Jednak nawet to nie oznacza, że ​​musi być biały. W rzeczywistości nadal dyskutuje się, czy biali Sycylijczycy są biali. Jeśli jednak istniała postać, w której czarny, biały lub brązowy nie miał znaczenia, to Superman – jest nielegalnym imigrantem z kosmosu, pamiętaj.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Według Science Superman musi być czarny!

To wspaniałe, gdy naukowcy i inni specjaliści badają superbohaterów. Uważają za nierealne. To właśnie robi JV Chamary w swoim poście dla Forbesa. Jestem w połowie skonfiskowana, że ​​post wskazuje, że poznaje nas do poznania fotosyntezy, ale argument Chamary’ego jest solidny. Najważniejszą częścią jego argumentu (lub oczywistych, kiedy go przeczytasz i masz ten moment „Duh, dlaczego nie pomyślałem o tym”, jest to, że najlepszym kolorem pigmentu do pochłaniania promieniowania słonecznego (co jest tym, co zasiada Supermana, później wszystko) jest czarny:

Lekkie pigmenty działają jak anteny dostrojone do zbierania fotonów ze szczególną energią, a ich kolory-jak wyglądają na nasze oczy-są wymyślone, które fotony pochłaniają. Niebieskie fotony mają o wiele więcej energii niż czerwone fotony, ale niewielu udaje się dotrzeć do powierzchni naszej planety.

Forbes

W rzeczywistości czarny Superman byłby prawdopodobnie o wiele potężniejszy niż biały superman, w oparciu o to, jak działają jego moce.

Spór Black Superman byłby bez znaczenia.

#NotMymj, #notmyariel, #notmyWally, #notmyhumantorch i wszystkie inne hashtagi, które pojawiają się, gdy osoba koloru jest rzucana na ogólnie białą rolę, są po prostu bezcelowe. Po pierwsze, żadna z tych postaci nie jest prawdziwa. Po drugie – Ariel jest w połowie ryb, więc jeśli problemem jest dokładność, musimy znaleźć aktorkę, która jest również w połowie ryb, #sticktothestory! Wiele osób publikujących gniew gniewu o castingu twierdzi, że nie są rasistami, ale „trzymają się ciągłości”.

Cóż, są rasistami – kolor skóry nie ma nic do wykonania z ciągłością. To wcale nie zmienia historii. Jest jednak lepszy przykład, który ujawnia ich rasizm. Wielu fanów było zirytowanych, że Rue z Igrzysk śmierci grał w filmie młoda czarna aktorka. Tyle że Rue była również czarna w książce. Susan Collins opisała ją jako „… i wiele nawiedzających, dwunastoletnią dziewczynę z dystryktu 11. Ma ciemnobrązową skórę i oczy, ale poza tym jest bardzo podobna do wielkości i zachowania”.

Super Messiah Complex

Superman jest postacią Mesjasza, Zbawicielem, który może być kolejnym powodem, dla którego ludzie byliby sprzeczne z ideą, że będzie czarny. Przyzwyczaje się do postrzegania ich Mesjasza jako białego… nawet jeśli nie są. Tak – chodzi o Jezusa. Jezus jest stale przedstawiany przez białych aktorów, ale chociaż możemy być przyzwyczajeni do takich obrazów:

Który jest Obi-Wan, który jest Jezus? (Po lewej: Star Wars Episode II: Attack of the Clones, Lucasfilm. Right: The Last Days in the Desert, Divison Films)

Kiedy Jezus wyglądałby o wiele bardziej:

Naveen Andrews (Lost, ABC)

A może to:

Daveed Diggs (zdjęcie: Karl Simone)

Zdecydowanie nie to:

Jezus mówi „sup, brah?” (Pasja Chrystusa, Icon Productions)

Więc jeśli możemy zmienić wyścigJezusa do White’a, dlaczego nie Superman do czarnego? Lub, jak się plotkowano, czyni następną 007 czarną kobietą?

Obrona „Make A New Postacie”

Jest to jedna z najgorszych obrony niezależnie od tego, kto to robi. Sentyment jest miły, ale ignorant. „Po prostu Make A New Postacie” prawie nie działa, ponieważ nowe postacie nie sprzedają. Ostatnią nową postacią, która odniosła sukces, był Kamal Khan, ale wciąż miała pseudonim Marvel, pożyczającą od starszej postaci. Ludzie chodzą do filmów o superbohaterach i otrzymują komiksy głównie z rozpoznawania imienia. Marvel zaczyna to zmieniać. Strażnicy galaktyki z pewnością nie mieli rozpoznawania imienia, zanim wyszło. Ale jakie są szanse Marvela lub DC stworzenia nowego wiodącego superbohatera na duży ekran przed komiksami? Chcą stabilności, a Superman ma stabilność jako nazwa postaci, czarna lub nie.

„Nie nazywaj mnie rasistą!”

W porządku, dla tych, którzy o tym myślą. Ale najpierw zastanów się, dlaczego jesteś tak rozgniewany ideą czarnego supermana, Ariel, MJ, ludzkiej pochodni lub postaci Gwiezdnych wojen. Nie jest „poprawnością polityczną”, aby rzucić znacznie więcej bohaterów kolorów, to po prostu lepsza reprezentacja świata, w którym żyjemy. Czy byłoby to pieniądze, aby zdobyć studia? Może – ale to nie jest złe. To po prostu uznaje, że ludzie wszystkich ras lubią filmy. A kiedy postać jest biała, wciąż jest to chwyt gotówki. Jeśli czarny superman jest dla ciebie mniej inspirujący, zastanów się, dlaczego tak jest? Jeśli nie-biały Jezus czuje się dla ciebie dziwny, zastanów się, dlaczego tak jest? Odpowiedzi mogą nie być rasistowskie. Tutaj jest dużo kondycjonowania mediów.

Co najważniejsze, kiedy żyjemy w czasach, gdy ludzie u władzy swobodnie wyrzucają rasizm, musimy zobaczyć znacznie silniejsze postacie mniejszości. Właśnie tego chciałby Superman.

Gorący Jezus?

Pobrała historia, którą należy zakończyć w wesołości, nie o Black Superman, ale na środku wschodniego Jezusa. Kiedy moi uczniowie i ja omawialiśmy ten temat, przypomniałem im, że Jezus Arab, ale także był stolarzem w starożytnym świecie – więc nie był chudym hipisem, który normalnie widzimy. Prawdopodobnie był podstępny i wyglądał bardziej jak Sayid (Naveen Andrews) z Lost. I pokazałem zdjęcie. Pierwsza odpowiedź? Dziewczyna komentująca „woah, Jezus był absolutnie gorący”.

Co myślisz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej lub dzieląc post w mediach społecznościowych.

Wyróżniony obraz Guilhem Vellut za pomocą Flickr