October 12, 2022

Za rozważenie: dziesięciolecia Marvela: Marvel w latach 50. – Captain America Strikes!

Ta publikacja jest złożona w ramach:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Robert Greenberger

Robert Greenberger

W sytuacji, której nie zauważyłeś, 80. rocznica Marvela szybko zbliża się, a także opracowali sprytne metody świętowania swojej przeszłości. Wśród nich jest nowa linia zebranych edycji pod parasolem dziesięcioleci. W styczniu jest dziesięcioleci: Marvel w latach 50. – Captain America Strikes!, Zbiór opowieści, które byłyby prostym przypisem, gdyby Steve Englehart nie wydobył ich za swój genialny serial Trick Empire.

Dziesięciolecia: podziwiać strajki lat 50. – Captain America!

W 1949 r. Trend superbohaterów dobiegł końca, a podczas gdy DC utrzymywał swoją Świętą Trójcę w druku, w odpowiednim czasie wydawca Martin Goodman odwołał swoich bohaterów, aby zrobić miejsce na nowe tytuły, aby zatrzasnąć najnowsze moda: przestępstwo, a także wojnę . Ludzka pochodnia, a także Toro wraz z sub-marinerem zostały odwołane, gdy Bucky został zastrzelony, zastąpiony przez Golden Girl, a następnie kapitan America przestał pojawiać się we własnej książce, która została przemianowana na dziwne opowieści kapitana Ameryki.

Młody facet #24

W 1953 roku Goodman obserwował swoją rywalizującą grafikę w Bucks z przygodami Supermana w telewizji, a także wierzył, że może spróbować swoich bohaterów, gdy więcej. Terminowo dostarczyła metodę Atlasowi jako ślad, a historie doświadczenia odkryte u Young Guy zostały wyrzucone na korzyść jego ogromnej trójki, zaczynając od problemu nr 24, datowanego na grudzień 1953 r.

Historie kredytowe pisarza dla wieku są praktycznie nieistniejące, więc być może był to Stan Lee za maszyną do pisania. Jednak rozumie się, że nowicjusz John Romita dostał szansę na heroiczną akcję, przypisując gwiazdę Avenger. W „Powrót z umarłych!” Cap i Bucky są wskrzeszone, wracając do armii, a także teraz w poszukiwaniu komisji.

Goodman musiał podobać się numery sprzedaży, ponieważ anulował tytuł, tworząc przestrzeń dla Captain America, kontynuując numer z #76. Datowany w maju 1954 r., Bimonta, który był połączony z bohaterami, którzy pojawili się również w męskich przygodach nr 27 w tym miesiącu. Romita narysowała prawie każdą historię z jednym siedmioosobowym z wydatków Benulis, a także Jack Abel, a także z zawodowego Mort Lawrence z Golden Age. Benulis był krótkim czasem komiksów, trwającym zaledwie kilka lat, zanim zapewnił niezależne życie do pracy w biurze publikowanym.

Captain America #77

Historie były zwykle krótkie, zarówno sześć, jak i siedem stron, z zerowymi próbami ciągłości. Kiedy Steve Rogers, wycofał się z Active Service, odkrył, że jego łuk, czerwona czaszka była po raz kolejny aktywna, zgłosił się do służby. „Captain America… Commie Smasher!” był dokładnie taki, jak został rozliczony we wczesnych latach chłodnej wojny, więc miał głównie radzenie sobie z gangami szpiegów. Wyrzucił patriotyczne, jingoistyczne hasła, zajmując się wielką staromodną amerykańską sprawiedliwością.

Para nowych super-nagłówków, które spotkał, była facetem bez żadnego porozumienia, a także rosyjskiego elektro (niezwiązanego z Spidey Villain). Nie było też większym wyzwaniem.

Captain America #78

Poszukiwanie elastyczności zabrało duet do Nowego Jorku, aby uratować ONZ lub śledzić szpiegów do Indochiny, a także Chin. Ale gdy te tytuły wyrzuciły tonaż, świat się zmieniał. Strach przed zagrożeniem komunistycznym osłabł, gdy senator Joe McCarthy był poddawany, ponieważ zawsze był łobuzem. Zostało to połączone z Senatem Podkomitet ds. Ukazania przez młodociane przestępstwa: radio, filmy, telewizja, a także komiksy.

W niecały rok CAP, a także ludzka pochodnia straciła nowe dzierżawę na życie (podmaryjski pozostał aż do tego, że możliwa oferta telewizyjna nie została wymyślona).

Lee zignorował wszystko, gdy on i Jack Kirby wskrzesił czapkę w Avengers #4, jednak Englehart był pod wpływem tych historii. Kiedy komponował książkę bohatera w 1972 roku, uderzył w koncepcję, że limit lat 50. i Bucky byli kimś innym, a także wrócili. Przemianowany na Williama Burnside, a także Jacka Monroe, zostali również ożywione, a także w przeglądaniu „prawdziwej” Ameryki. Dzięki Sal Buscema fabuła utrzymywała odwiedzających przez kilka lat.

Captain America: Fease of War – America First!

Uzupełnienie kolekcji to oferta Howarda Chaykina w 2009 roku. Było siedem książek o nazwie Captain America: Feases of War, jedna na dekadę kariery Caps Stories. Najpierw w Ameryce! Chaykin był swobodny, aby zagłębić się w sposób myślenia chłodnej wojny, wysyłając czapkę za żelazną zasłonę ze sojusznikiem II wojny światowej, Nickiem Fury’m w Browse of Spies, Sabototeer, a także piąty felietoniści. Chaykin uznaje ciągłość, a także jest to pierwszy satysfakcjonujący między Burnside i Fury, obecnie agentem CIA.

Historie z lat 50. są ciekawostkami, a także migawką czasów. Ty okN Zobacz błyski charakterystycznego stylu Romity, a także zawsze przyjemność oglądać kopalnię Chaykin w przeszłości.