November 25, 2022

Gorący mózg Markleya: Mam wizje…

Ta publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Fantastyczni czterej wizjonerowie

Wayne Markley

Jest stosunkowo dobrze zrozumiane, że nie jestem wielkim fanem wszystkich ciemnych, a także niekorzystnych książek Marvel, a także DC. Ponieważ złoczyńcy przejmują wszystko, co w Marvel, a także The Dead, prowadzący świat DC w Blackest Night, tęsknię za dawnymi czasami zabawnych komiks Historia wydania. Nie, nie mówię o tradycyjnych dniach Lee/Kirby Marvela lub Julie Schwartz/Mort Weisinger Days w DC. Mówię o późnych latach 80./wczesnych 90. w Marvel. Dla twojej przyjemności z czytania Marvel ma serię handlu w miękkiej oprawie, które wydrukują całkowitą (lub w trakcie ukończenia) prac kilku ich najlepszych twórców, którzy oczywiście lubili postacie, a także lubili to, co robili. Te trzy zestawy książek to wielcy czterej wizjonerowie: John Byrne, Thor wizjonerowie: Walter Simonson, a także wizjonerowie Hulk: Peter David.

John Byrne pracował nad Wielką Four na ponad 60 kolejnych problemów w latach 80., #232-293. Wszystkie zostały zebrane w osiem wspaniałych tomów. Po przeczytaniu tych tomów widać Byrne jak dla bohaterów, a także jego uznanie dla pracy Stan Lee, a także Jack Kirby, który wykonał 20 lat wcześniej. Przywołuje postacie takie jak El Diablo, a także tak naprawdę wykorzystuje tradycyjnych złoczyńców, takich jak lekarz, do ich pełnego potencjału, a nie tylko złoczyńcy, aby wypełnić historię, aby mogli go zebrać w kolekcji w twardej oprawie. Podobnie grał z członkostwem zespołu, a także eliminując postacie, jak podyktowano historie. Są to najlepsze, wspaniałe cztery historie od czasu świetności Lee, a także Kirby z problemów 48-98.

Thor wizjonerowie

Podobnie jak bieg Byrne na Great Four, Walt Simonson miał długi bieg w Thor zarówno jako pisarz/artystę, jak i później jako pisarz z Sal Buscema jako artystę. Zaczął od Thora #337, a także pozostał w książce do 382, ​​z wyjątkiem nr 356, który był problemem wypełnionym. On i Sal Buscema również połączył siły na czterech wydatkach na podejście do miniserialu. Znowu znowu, gdy sprawdzałeś te historie, możesz zobaczyć twórcę, który lubi to, z czym pracuje, przedstawiając takie legendarne postacie, jak koszt beta Ray, a także żaba Thor. Również, podobnie jak Great Four w Byrne, Marvel zebrał cały seri Simonson na Thor w pięciu wspaniałych kolekcjach handlowych. Pomijając, jeśli jesteś fanem pracy Simonson – a także kto nie jest – pamiętaj, aby sprawdzić współczesnych mistrzów Rogera Asha: Walter Simonson pod kątem jednej z najbardziej wnikliwych książek o twórcy, jakie kiedykolwiek napisano, z napisem, z Załaduj tło na Thora oprócz przeglądu kariery Simonsona, a także świetnych okazji rzadko widzianej sztuki.

Hulk wizjonerowie

Trzeci wizjonerowie, których chcę omówić, to Hulk Petera Davida. Do tej pory było siedem wielkich historii, które zbierają długą bieg Davida na fantastycznym ekologicznym potworze (a czasem Gray Monster). David skomponował niesamowity Hulk z problemu nr 331-467-aż 137 problemów. Tutaj masz mieszankę fantastycznego opowiadania; Świetna sztuka Todda McFarlane’a, Dale Keown, a także wielu innych; a także kilka najlepszych komiksów z 1980 roku lub dowolnego innego czasu. Peter David zabiera Hulka z bezmyślnego brutalnego do egzekutora Las Vegas dla tłumu (gdzie jest szary), do połączenia osobowości, a także kończącego się mądrym Hulkiem. Oprócz fantastycznej sztuki, a także opowiadań, istnieją non-stop in-jokes o świecie Marvela jako świata, w którym mieszka Hulk. Nie mogę sugerować tego zestawu książek wystarczająco bardzo. Osobiście patrzę w przyszłość na resztę tomów na wybitny bieg Petera Davida.

Jest to około 20 powieści graficznych kilku najlepszych komiksów, które przeprowadzono w okresie 20 lat. Mocne motywuję każdego do wypróbowania dowolnego rodzaju tych książek, jeśli szukasz silnej opowiadania, a także fantastycznej sztuki. Te książki zabiorą Cię z powrotem do czasu, gdy czytanie Marvel Comics było zabawne. Komiksy pokazały podobne twórcy dla bohaterów. Jak zawsze wszystkie myśli w tej kolumnie są moje, a także w żadnej metodzie pokazują komiksy Westfield. Wszelkie komentarze, myśli, skargi lub inne rzeczy można wysłać na adres mfbway@aol.com.