July 14, 2022

High Republic: Bezimienny podgląd strachu

Najnowsza epoka Gwiezdnych wojen, rozumiana jako High Republic, szybko stała się fanem fanów. Jak powstaje wiele lat przed wydarzeniami z serii prequel, fani oklaskiwali fascynujące historie. Niedawno ostatnia fala fazy I zakończyła, a także Lucasfilm drażniła się w fali 1 fazy 2. Obejmowało to specjalny podgląd w San Diego Comic-Con, gdzie Lucasfilm pokazał High Republic Adventures: The Bezimienny terror. Jednak kto, czy co dokładnie to może być? Oto, co rozumiemy do tej pory.

Wcześniej w fazie I High Republic I

Zdjęcie: Lucasfilm/Marvel

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o bezimiennym strachu w High Republic: The Rising Storm. Cavan Scott skomponował ten komiks o członku Nihil, Marchion Ro. W tym numerze Marchion próbował napaść Loden Greatstorm, mistrz Jedi, a także Bell Zettifar, który był Padawanem Greatstorm. Marchion wykorzystał gadżet zwany doskonałym poziomem, wyzwalając Loden do śmierci. W związku z tym doskonały wyrównanie przeraził innych członków Zakonu Jedi, a także postanowiono go zrujnować.

Później, w problemie 11 High Republic, otrzymaliśmy więcej szczegółów na temat bezimiennych. W tym numerze Scott ujawnił, że bezimienne zaatakowało swoje ofiary wykorzystujące moce psychiczne. Mogą jednak za każdym razem zaatakować jednego cierpiącego. Początkowo bezimienni próbowali pokonać Tereca, ale na szczęście dla Tereca byli bliźniakami. Twin Terec, Ceret, poradził sobie z ratowaniem rodzeństwa, jednak kosztem zmuszania tych dwóch do śpiączki.

W końcu Avar Kriss, mistrz Jedi, przywrócił parę do ożywienia problemu 15 w High Republic. W związku z tym usunęło się, że Zakon Jedi musiał współpracować, aby pokonać bezimiennych. Odkryliśmy również więcej o bezimiennej w High Republic: Path of Shadows. W tym numerze jeden z naukowców Nihil określił, że bezimienni nazywają się Shrii-Ka-Rai, rodzajem stworzenia, które uchwycili Nihil.

Ponadto w High Republic: Trail of Shadows pisarze zasugerowali, że Jedi wcześniej zajmowali się bezimiennymi. Wydaje się jednak, że pochowali lub przynajmniej ukrywali wszystko, co rozumieli o tych tajemniczych stworzeniach. W końcu dwaj członkowie Jedi pamiętają o starych rymowanych rymach, w którym znajduje się Shrii-Ka-Roi. Jednak w tym rymie stworzenia są tylko częścią historii zaprojektowanej tak, aby przestraszyć dzieci, jak coś w bajce.

Bezimienny strach i porządek Jedi

Zdjęcie: Lucasfilm/Marvel

Ma więc sens, że najnowsze miniseria, zatytułowane High Republic: The Bezimienny Terror, przyjrzy się poprzednim kontaktom z tymi stworzeniami. Podczas San Diego Comic-Con Lucasfilm pokazał wiele stron z pierwszego numeru, które wydają się pokazywać wielu Jedi próbującym walczyć z bezimiennymi.

Jako taka, prawda, o której „zapomnieli” o bezimieniu, wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza. Czy wszyscy umarli na tej misji, czy też było tak przerażające, że zdecydowali się zapomnieć? Być może zrozumienie przez bezimienne powoduje większe ryzyko niż brak zrozumienia ich. W końcu w fazie I High Republic widzieliśmy, że zrozumienie informacji może być przyczyną szkód, jeśli niewłaściwi ludzie odkryją. Być może zamówienie zniszczyło własne zrozumienie, aby chronić przyszłe Jedi przed ponownym radzeniem sobie z tymi wrogami.

Tak czy inaczej, zamówienie prawdopodobnie zawiera więcej informacji na temat bezimiennych, a także zobaczymy to w High Republic: bezimienny terror. Ta nadchodząca seria przedstawi nam wiele szczegółów na temat horroru, który wcześniej bezimienny wyrządził galaktykę. Oczywiście obecny wiek w wysokiej republice zajmuje lokalizację po bezimiennym terroryzacji, więc najprawdopodobniej zobaczymy trudności z ostatnim kontaktów z bezimiennym.

Cokolwiek wydarzyło się wcześniej, jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dowiedzieć się więcej o tym nieznanym zagrożeniu. Wysoka Republika zapewniła fanom wgląd w okres historii Gwiezdnych Wojen, którego Disney wcześniej nie dotknął. Wiele historii jest bogatszych, a także bardziej fascynujących niż kilka ostatnich wejść na duży ekran do serii, które były nieco rozczarowujące. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej!

Co sądzisz o bezimiennym terrcie? Do tej pory lubisz High Republic? Pozwól nam zrozumieć twoje myśli poniżej!