February 22, 2023

Elzhi-Lead Poison

Jason Powers tworzy muzykę rap, biorąc pod uwagę, że na początku XXII. Ci, którzy wiedzą, rozpoznają jego geniusz, który wyszedł z tych samych bitew rapowych, co Eminem, Obie Trice, Guilty Simpson, Royce Da 5’9 – na pokazach klubu piwnicy Detroit, organizowanego przez Proof.

Po raz pierwszy uderzył w mój radar jako część Slum Village, ale nie rozumiałem, jaki był niesamowity raper, aż do jego mixtape z 2011 roku, Elmatic, który był hołdem na ścieżce dla Illmatic Nas (prawdopodobnie najlepszy album rapowy z rapu z rapu cały czas). Jest to absolutnie w moich 5 najlepszych mixtapeach wszechczasów – może drugie miejsce tylko po to, że Clipse’s mamy 4 tanie tom 2.

Ale Elzhi nie jest płodny. Była cisza radiowa, biorąc pod uwagę ten rok 2013. Kiedy zobaczyłem ten album, Lead Truison, spadłem, musiałem go natychmiast zetrzeć.

Dlaczego zajęło to tak długo? Opisuje to dla nas w pierwszym utworze, który każe mu mówić o swoim procesie pisania nad dźwiękami zadrapań i wymazania ołówka. On jest perfekcjonistą. Walczy ze swoim wewnętrznym krytykiem. Rapuje się o to, że jest introwertykiem. Rapuje się o poczucie wyobcowania. Rapuje się o utratę przyjaciół. Ale nadal może unikać kropel deszczu na wyciętych „chmur” i może upuścić ścieżkę o wysokości i zabawie („Weedipedia”). Dwa 16s to utwór prosto dla hardcore fanów. Chodzi o ustalenie 16 barów o dwóch różnych 16-latkach, z tragicznymi historiami. Tylko mistrz techniki nawet by to pomyślał, a tylko prawdziwe głowy to docenią. Przypomina olśniewające 22 2s Jay-Z.

Na albumie jest tylko kilka braków („She Sucks” to mysoginistyczna i dziwna piosenka o dziewczynie, która mogła być wampirem, i nie ma sensu ani nie jest interesujące). Ale reszta o wiele więcej niż to nadrabia.

Sprawdź kilka utworów wyboru poniżej. A jeśli nie masz jego niezwykłego mixtape, złóż go na dole tego postu. Wróć, upuść komentarz i powiedz mi, czy ci się podobało.