October 6, 2022

Wywiad: Mike Wolfer i S.A. Sprawdź Casper The American Mythology Friendly Ghost

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Casper The Friendly Ghost #1 Cover autorstwa Adriana Roppa

Pisarz/artysta Mike Wolfer zajmował się takimi komiksami, jak ziemia, którą zapomniał, wdowa, żwir i wiele innych. S.A. Check napisał powieści science fiction i fantasy, a także komiks Pink Panther. Są dwoma twórcami zebranymi razem, aby opowiedzieć nowe opowieści o Casper i kumplach w Casper The Friendly Dhost z amerykańskiej mitologii. Roger Ash z Westfield miał ostatnio okazję dowiedzieć się więcej o serii od Wolfer i Check.

Westfield: Co się do ciebie przemawia o Casper?

Mike Wolfer: Kiedy byłem dzieckiem w połowie lat 60. XX wieku, nie można było włączyć telewizji ani iść do apteki bez wpadania na Caspera i jego przyjaciół, więc są bardzo zakorzenione w wspomnieniach mojego dzieciństwa. Ze wszystkich postaci Harveya zawsze wyróżniały się jako ten, z którym wielu kojarzyłem, przede wszystkim dlatego, że chciałem być taki jak on. Zazwyczaj nie robił nic, aby robić dobrze lub złe, po prostu chciał zrobić swoje rzeczy i nieumyślnie wpadł w przygody po drodze. Dla mnie wielu w nim trzymało się tego, że nie pozwolił nikomu go popchnąć, a jako nieśmiałe dziecko, które spędzało wiele czasu na wymyślonych scenariuszach gry, odporność Hot Stuff w obliczu przeciwności uczyniła mnie fanem .

S.A. Check: Casper jest jedną z tych sprawdzonych postaci, które mają sprawdzony uniwersalny urok. Fani postaci rozciągają się na dosłownie pokolenia. Czuje się, jakby patrzył na zewnątrz i chce tylko tej samej rzeczy, jaką jest każda inna osoba, akceptacja. To powiedziawszy, myślę, że jest również bardzo ugruntowany tym, kim jest. Nie jest postacią, która jest zgodna z otaczającymi go osobami. Chce pomóc innym na najlepszy sposób i pozwala nam zobaczyć otaczający go świat z bardzo wyraźnej i czystej perspektywy.

Casper The Friendly Ghost #1 Retro Animation Cover

Westfield: Jak myślisz, dlaczego Casper trwał tak długo?

Sprawdź: Casper przemawia do młodych i starszych, młodych chłopców i dziewcząt. Nie ma sztuczek. On nie jest modą. Jest przekonującą postacią dla dzieci i dorosłych. Kto nie czuł się, jakby byli duchem w pokoju, starając się znaleźć swój głos? Wychował się w świecie, w którym nauczył się odmawiać ludzi, ale zamiast tego decyduje się ich przyjąć. Bez względu na to, jak wiele razy przypadkowo kogoś przeraża, nigdy nie powstrzymuje go to przed szukaniem najbardziej podstawowych rzeczy, przyjaciela. Wszystko to powiedziawszy, Casper nigdy nie jest głoszony. Książki i historie są czystą rozrywką domową zabawą dla każdego, kto szuka kilku dobrych stron do przeczytania.

Wolfer: Moim zdaniem tak naprawdę chodzi o niewinność bohaterów i czystość ich intencji. Jeśli ma to sens, są znani w swojej prostocie. Historie są łatwe i głupie i myślę, że sam format (krótkie 6-10 stron z zakończeniem punchline) zapewnia bardzo łatwe czytanie, szczególnie dla młodszych czytelników. I myślę, że wszyscy możemy znaleźć coś z siebie – lub cechy, które chcielibyśmy mieliśmy – w Casper i jego przyjaciół. Jeśli spojrzysz na całą grupę jako całość, znajdziesz kogoś, kogo możesz powiedzieć: „To ja”.

Casper The Friendly Ghost #1 Mike Wolfer Cover

Westfield: Czego mogą się doczekać książki?

Wolfer: W moich gorących opowieściach zobaczymy prostą głupotę. Gorące rzeczy nigdy nie były znane z lekcji, które mógł pouczyć innym; Jego historie były znacznie bardziej o tym, czy mógłby utrzymać swój panorant podczas radzenia sobie z oburzającą sytuacją, więc biorę to samo klasyczne podejście. Podczas pisania moich historii Natalie Jane zwykle mówi: „Biedne gorące rzeczy”, ponieważ ten mały, pieluszki diabeł nie jest godny tego, co nadchodzi, ale tak radzi sobie z prześladowcami świata i szalonymi scenariuszami, które otrzymuje Wrzucanie się, mając na uwadze własną firmę, która sprawia, że ​​jego historie jest świetną zabawą.

Sprawdź: Nasze nowe książki Casper podążą ścieżką przedstawioną przez wielu mistrzowskich artystów i gawędziarzy, którzy trzymali go przez wiele lat. Amerykańska mitologia miała jedną wytyczną, która dotyczy książek, pozostaje wierna bohaterom, zarówno wizualnie, jak i z ich opowieściami. Z wspaniałymi artystami i pisarzami, takimi jak Mike Wolfer, Bill Galvan i John Gallagher, myślę, że fani będą zadowoleni z szacunku, jaki daliśmy Casperowi i jego przyjaciołom. Historie to dobra mieszanka przechylania naszych zbiorowych czapek twórczych do złotego wieku bohaterów, ale pozostawiając otwarte drzwi, aby przynieść następne pokolenie fanów.

Westfield: Kim są inne postacie, które spotkają czytelnicy?

Wolfer: Istnieje wiele wspierających postaci do gorących rzeczy, ale w jego pierwszych, zupełnie nowych wyjazdach skupiam się wyłącznie na nim, aby czytelnicy, którzy nigdy go nie spotkali, nie byli przytłoczeni znaczną obsadą. Spotkamy się z nim i dostaniemy dobrej feEl za to, o czym on jest, zanim przyniesiemy innych członków jego rodziny. Ale powiem, że w Casper #2 zobaczymy gorącą historię gościnną Wendy, dobrą małą wiedźmą.

Sprawdź: American Mythology przywraca wszystkie ulubione fanów nie tylko Casper, ale także gorące rzeczy, Wendy The Witch, Spooky, The Ghostly Trio i Nightmare. Myślę, że fani spodziewają się, że ich ulubione postacie są otoczone znajomymi twarzami, z którymi dorastali. Zarówno Wendy, jak i Hot Stuff mają znaczące fanów podążające za nimi, a my zapewnimy rozświetlenie obu tych postaci o znacznie większej liczbie własnych historii w miarę postępu książki, a także przyłączanie się do ulubionego przyjaznego ducha każdego z nich wszystkich Przygody.

Casper The Friendly Ghost #1 Cover autorstwa Billa Galvana

Westfield: Jakieś zamykające komentarze?

Sprawdź: Kiedy amerykańska mitologia zwróciła się do mnie o pisanie dla Caspera, chciałem się upewnić, że mam coś do powiedzenia dla postaci, zanim popełniłem. Ma tak wierną bazę fanów, że chcesz najlepiej zrobić postać. Cofnąłem się więc i ponownie przeczytałem niektóre klasyczne komiksy Casper Harvey i ponownie obejrzałem niektóre stare kreskówki, i szybko przypomniałem sobie, dlaczego postać pozostaje tak popularna jak on. Casper jest wszystkim, co powinna być postać; Unikalne, ale uniwersalne, zabawne, ale z substancją i wieloma z nich – są po prostu zabawne. Możliwość przyczynienia się do historii tak dobrze odbieranej i trwałej postaci takiej jak Casper, jest prawdziwym zaszczytem. Jestem podekscytowany, że mogę pomóc Casperowi nowej generacji czytelników.

Zakup

Casper The Friendly Ghost #1