December 17, 2022

Owly: The Method House (w kolorze)

Uwielbiałem Andy’ego Runtona, ponieważ widziałem go ponad dekadę temu. Pierwsza książka, The Method House i Bittersweet Summer, została pierwotnie opublikowana w 2004 roku, piętnaście lat temu. Było to wyraźne, ponieważ było to bez słowa, a także urocze, z daleka od wówczas użytecznego materiału dla firmy komiksowej Indy, a także twórcy.

Firma komiksowa przyszła długa metoda, ponieważ wtedy. Istnieje wiele więcej rynków, w tym stale rosnąca publiczność dla dzieci, a także wiele więcej wyborów do publikowania. Tak więc jest teraz przedrukowane przez grafikę (scholastyczne).

Puffball-gigantyczne spojrzenie tytułowej postaci nie zmieniło się w Owly: Metoda dom, jakkolwiek wiele innych ma. Książka jest teraz w kolorze, co wygląda świetnie. To, co sprawia, że ​​praca jest znacznie bardziej przystępna, a także może osiągnąć większy zasięg, ponieważ są tacy, którzy nie sprawdzą czarno-białego komiksu. Nie mam problemów z utrzymaniem tej zmiany.

To, co mi przeszkadzało, to dodanie dialogu. Każde zwierzę, każda postać, z wyjątkiem jesteście, ma teraz balony słów. W oryginalnej historii, kiedy potrzebna była komunikacja, pojawiły się piktogramy, które dały znaczenie, jakkolwiek wiele czasu, kreskówka Runtona była wystarczająca. Teraz ptak siedzący na misce nasion stwierdza „Hej! To ogromna miska nasion! ” Błędy w słoiku „Pomoc! Jesteśmy uwięzieni! ” Pudełka narracyjne mówią nam, co widzimy, a także o tym, co myśli. Wcześniej było cudownie widzieć winić żarówkę nad głową, pokazując, że wpadł na pomysł. Nie wymagałem linii tekstu z informacją „On ma pomysł!”

Być może uczucie jest takie, że młodsi goście nie są tak utalentowanymi obrazami. Istnieją jednak dwa problemy z utrzymaniem tego pomysłu. Po pierwsze, dzięki temu nadmiernie starannemu utrzymywaniu ręki nigdy się nie uczą. Po drugie, książka jest oceniana w wieku 7-10 lat, klas 2-5. To nie jest szczególnie młody. Pod warunkiem prostoty dwóch zawartych opowiadań – owcy pomaga nowemu Buddy Wormy odkryć swoich rodziców, a także tworzą kumple z parą ptaków – wkładanie nadmiarowego tekstu sprawia, że ​​książka wydaje się, że ma młodszą lub wypowiada się do czytelnika.

Cieszę się, że taka fantastyczna książka zdobywa potencjalną dla nowej, znacznie większej publiczności, nawet jeśli jestem niezadowolony z tego, jak bardzo wydawcy je nie docenia. Porównanie nowej pracy z oryginałem tylko przypomina mi, jak wykwalifikowany jest Runton, ponieważ dodany tekst, który odkryłem głównie niepotrzebny i nieistotny.

Nowa edycja Owly: Dom metody można kupić teraz w regionalnym sklepie z komiksem z Diamond Code Nov19 1761. Będzie to 1099 USD, a także zaoferowane na początku lutego 2020 r. Wersja w twardej oprawie (listopada 1762, 22,99 USD) będzie dostępna . (Wydawca zaoferował kopię oceny cyfrowej zaawansowanej.)

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Nowa książka, nadchodząca; Graphix, aby przedrukować serię, odkrył, gdy IDW uzyskał najwyższą półkę w 2015 roku, że książki Andy’ego Runtona nie były częścią umowy. W tym czasie ujawnił plany samodzielnego publikacji. Teraz pojawia się wiadomość, że „Scholastic/Graphix uzyskał prawa światowe” do serii komiksów. Począwszy od 2020 roku, ponownie wystawią…

Książki, pozostawiając Top Shelfone Little News, który wychodzi z najwyższej półki przez IDW, był losem fantastycznych książek Andy’ego Runtona. Runton napisał na Twitterze w reakcji na pytanie: „Naprawdę opublikuję wszystkie książki Owly”. Istnieje pięć okładek w miękkiej oprawie, obecnie z góry…

Owly: Small Talesowly: Small Tales to idealny punkt wyjścia dla kogoś, kto myśli o wypróbowaniu tej serii uroczych bajek. Tom zbiera różne opowiadania Andy’ego Runtona z postaciami, więc jest idealny do przeglądania lub zanurzenia się. Cztery opowieści – „Splashin ‘Around”, „Breakin’ the Ice”, „Pomocne ręce” i…