January 29, 2023

Iron Wok Jan! Tom 1

Ta manga gotowania Shinji Saijyo jest wspaniale i radośnie przesadzona, z podobieństwami do wybitnego serialu telewizyjnego Iron Chef. Jan Akiyama jest wykwalifikowanym młodym szefem kuchni, który niestety rozumie dokładnie, jak jest wykwalifikowany. Jego ego, wyszkolona przez jego dziadka, legendarnego „mistrza kuchni chińskiej”, jest jego największą bitwą, aby pozbyć się tego, o co chodzi w gotowaniu. Uważa, że ​​to wszystko konkurencja, wymagająca, że ​​zawsze jest najlepszy. Zwycięstwo to dla niego wszystko, co jest tak bardzo, aby upewnić się, że zmusza bitwy nawet w codziennych sytuacjach. Nie wystarczy mu wygrać; Inni muszą stracić, często w upokarzający sposób.

W końcu pracuje w Gobancho, najlepszej chińskiej restauracji w Tokio. Wnuczka właściciela, Kiriko, jest również niezwykle wykwalifikowanym szefem kuchni, który zinternalizował osiągnięcia w branży gospodarstwa domowego. Reprezentuje wartość wielkiego serca w fantastycznym gotowaniu, co doprowadza ją do bezpośredniego sporu z Janem.

Iron Wok Jan! Tom 1 zaczyna się od Kiriko pokazania swojej prędkości, a także wyrafinowania w tworzeniu smażonego ryżu. Jest traktowany prawie jak impreza sportowa, a jej prezentacja zbiera tłum pracowników kuchennych do OOH, a także Ahh nad jej biegłością. Tradycyjny styl manga zawodów zawiera specjalną, a także oddaną samotną prywatną wygraną z dużą ilością bitew, aby zademonstrować jego mistrzostwo. Ten styl jest zwykle używany do pewnego rodzaju walk lub sztuk walki, jednak tutaj chodzi o jedzenie.

Pewnej nocy, po zamknięciu kuchni, Jan wpada do restauracji, przyniesie swój łóżko, a także patelnie na plecach, wymagając jedzenia. Kiriko demonstruje swoje zaangażowanie, czyniąc ją dla niego najlepszą, nawet zapewniał swoje złe zachowanie. Odpowiada na jej wysiłki, narzekając na trzy ziarna ryżu, które utknęły razem. Przechodzi kuchnię, przekonując wszystkich, że jest pijany lub szalony, jednak inteligentny szef kuchni umożliwia mu kontynuowanie. Jan jest nowym szefem kuchni w szkoleniu, jednak jego metoda przedstawienia się nie udaje się nikomu, szczególnie gdy jest na szczycie wieczoru, ogłaszając swoją wyższość, a także oczerniając restaurację. Jest gorzej, ponieważ naprawdę może gotować, a także wiele z nich.

Dyskusja na temat przygotowywania żywności jest szczególnym wkładem w amerykańskie komiksy. Czytanie o tym, jak Jan osiągnął rzeczy – naczynia, techniki, kombinacje – nikt inny nie może być interesujący, a także granica niewiarygodnych. Nawet gdy jedzenie jest czymś całkowicie nieznanym, a nawet obrzydliwym, posiłki pokazują japońskie cnoty. Wiele jest wykonanych z podstawowych potraw wymagających największego talentu. Jedzenie jest oceniane na podstawie prezentacji, harmonii, tekstury, a także historii, oprócz smaku.

Aby kontynuować niezwykłą atmosferę, postacie są narysowane jako karykatury. Prawie demoniczne Jan przedstawione na okładce wskazuje na głębokość jego pragnienia dokonania mistrzostwa. Zawsze jest rysowany dziwacznie przeszywającymi oczami, a także często ma duże otwarte, krzyczące usta z ukierunkowanymi kłami. Kiriko jest również przesadzona, z dużymi piersiami, większą niż jej głowa, wystającą w stosunku do stroju szefa kuchni. Jest to niemożliwe spojrzenie na nastolatkę, jednak nieustannie przypomina gościowi różnicę płci między nią, a także innych kucharzy. Podobnie właściciel restauracji jest podobny do trollu, z wybrzuszającymi oczami w stylu Marty’ego Feldmana, podczas gdy Takao, jeszcze jeden stażysta, dostarcza naiwną i głupkowatą komiczną ulgę.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Iron Wok Jan! Tom 13Jan walczy z bogatym amatorskim szefem kuchni w bitwie koncentrującej się na wątrobie. Amator swobodnie wydaje na zdobycie smakoszy, takie jak Foie Gras, podczas gdy Jan zmierzy się z nim z nieprzewidzianymi wariantami, w tym rybami, a także wątróbkami drobiowymi. Kiedy smakuje jedzenie Jana, aspekt tego, czy…

Oishinbo a la carte 1: Japońska kuchnia kuchni kuchennej oferuje zadanie odkrycia najwyższego menu, najlepszego z całego jedzenia swojego kraju, na 100. rocznicę jego gazety. Seria, która kataloguje jego misję, działa od ponad 25 lat, a także 100 książek w swojej rodzimej Japonii, a także najważniejsze wydarzenia zostały zebrane w…

Opanowanie sztuki japońskiego domu gotowania fanów mangi, jeśli chcesz zrozumieć znacznie więcej o tym, jak zrobić klasyczne, ale japońskie posiłki, opanowanie sztuki japońskiego domu jest dla Ciebie przewodnikiem. (Szczególnie sugeruję to odwiedzającym to, co zjadłeś wczoraj?) Iron Chef Masahuru Morimoto (wspomagany przez J.J. Goode) dzieli podstawowe…