October 29, 2022

Chadwick Boseman: Dziedzictwo legendarnych i kultowych ról

Ostatniej nocy o śmierci Chadwicka Bosemana wydaje się surrealistyczne. Kiedy większość ludzi na świecie widziała go ostatnim, ratował świat w Avengers: Endgame. Był silny, potężny i królewski. Na tyle źle, że był taki młody i utalentowany. Ale Boseman był także prawdziwym bohaterem dla wielu czarnych dzieci na całym świecie. Pokazał im, że Hollywood wszystko źle. Ten superbohater może być czarnymi królami, a nie tylko białym pomocnikiem superbohaterów. Ale jeśli chodzi o kultowe role, Chadwick Boseman szybko zbudował swoje dziedzictwo. Nie tylko ożywił T’Challa, ale także trzy legendarne postacie w historii Ameryki.

Pierwsza z czterech kultowych ról, która sprawiła, że ​​Chadwick Boseman nazwa domowa: Jackie Robinson w 42

(Zdjęcie: 42, Warner Bros. Studios)

Kiedy Chadwick Boseman założył kultową koszulkę Brooklyn Dodgers #42 za rolę Jackie Robinsona, jego wzniesienie się do sławy wystartowało. Współpracując z legendą Hollywood, Harrisonem Fordem, Boseman przejął dowództwo nad ekranem, dając życie normalnie stoickim zachowaniu Jackie Robinson. To, co przeszło przede wszystkim w jego występie, było pokorą. 42 pokazał, co mógłby zrobić z tak kluczową postacią w historii. I stamtąd po prostu stawał się coraz lepszy.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

„Nie jest łatwo grać w stoiku, ale Boseman zakotwicza film, a kiedy się uśmiecha, 42, już tak ciepła historia o tak zimnych czasach, staje się jeszcze jaśniejsza”.
—Mary Pols, czas

Ikoniczna rola Chadwick Boseman powinien otrzymać swoją pierwszą nominację do Oscara dla: James Brown in Get On Up

(Zdjęcie: Wstań, wyobraź sobie rozrywkę)

Jak przejść od cichej postawy Jackie Robinson do głośnej i wybuchowej osobowości Jamesa Browna? Nie tylko po raz drugi Chadwick Boseman grał kultową postać – była to tylko jego druga główna rola w dużym filmie! To jeden z tych „czekających, kto wygrał Oscara w tym roku?” Po gniewu, gdy dowiedziałeś się, że Akademia nawet nie nominowała Bosemana. Było to podczas jednego z wielu „Oscarów So White” (przy okazji Eddie Redmayne, wygrał w tym roku. Zapomnisz o tym fakcie do jutro rano). W tej roli najbardziej wyróżniało się ból Boseman przyniósł Jamesowi Brownowi. Jego przedstawienie było bolesne. To także rola, która sprawiła, że ​​ludzie poszli: „Och, musimy obserwować tego faceta”. Na szczęście Marvel Studios absolutnie to zrobiło.

„Boseman oddaje zmienność, na scenie i poza nią, jednostki, którą rozpoznajemy jako Jamesa Browna, Flambousance, The Fierce Ambition i bezkompromisowej determinacji do leczenia z szacunkiem. (On także tańczy burza!)
—Lisa Jensen, dobre czasy

Ożywienie kultowej roli praw obywatelskich: Thurgood Marshall w Marshall

(Zdjęcie: Marshall, Sony Pictures)

W tym filmie jest kilka ciekawostek. Reginald Hudlin, reżyser, jest jednym z najlepszych pisarzy Czarnej Pantery w historii komiksów. Oczywiście Boseman grał wówczas T’Challa, więc może dlatego Hudlin pomyślał o nim o tej roli. Z drugiej strony Thurgood Marshall był trochę superbohaterem dla swojego czasu. Grając Thurgood jako młody człowiek, Boseman przyniósł wiele charyzmy prawnikowi, który stał się pierwszym czarnym Sądem Najwyższym. Pomimo ogromnej wagi roli Boseman wydawał się całkowicie swobodny w tej części. Tak bardzo, że podczas filmu możesz łatwo zyskać przyjemność jako zabawna tajemnica sali sądowej i przedstawienie jednej z najważniejszych ludzi w historii USA.

„Boseman uosabia szlachetność powołania Marshalla i jego sprawę, ale także obnaża chytry, rakistyczną stronę ikony praw obywatelskich”.
—André Hereford, Metro Weekly

Najbardziej kultowa rola Chadwick Boseman, jaki kiedykolwiek odegrał: T’Challa w Czarnej Pantery

(Zdjęcie: Czarna Pantera, Marvel Studios)

Warto zauważyć, że T’Challa jest jedyną fikcyjną postacią na tej liście. Wydaje się jednak, że gra Thurgood Marshalla, Jamesa Browna i Jackie Robinson prowadziła do gry w kultowym filmie Chadwick Boseman. Przed Marshallem po prostu posmakowaliśmy Czarnej Pantery w Kapitanie Ameryki: Wojna secesyjna. Ale w swoim pełnym filmie solo Boseman przyniósł królowi Wakandzie więcej głębi, ludzkości i regularności. Prawdopodobnie już ludzie debatują, kto powinien grać w Czarną Panterę w następnym filmie, ale ta rola na zawsze będzie Boseman. Pozostanie królem Wakandy od pokoleń, nawet gdy inni grają bohatera.

„Chadwick Boseman dowodzi każdej chwili tego filmu, promieniując prawdopodobieństwo i cel, a dopiero później zdajesz sobie sprawę, że z innym aktorem nie byłoby to pewne”.
– Mick LaSalle, San Francisco Chronicle

Chadwick na zawsze.

(Wyróżniony obraz: DA 5 Bloods, Netflix)