March 24, 2023

Nocny rybak

R. R. Kikuo Johnson’s Debiutancka książka graficzna Night Fisher została uzasadniona za świeży uchwyt tradycyjny typ historii.

Buddy Shane, kumpel Loren, odszedł od niego podczas ostatniego roku liceum. Shane robi metę, a Loreren próbuje lekarstwa w nieudanej próbie kontynuowania przyjaźni. Odkrywa, że ​​przestrzega spirali w dół, na wysokim poziomie, a także ciesząc się drobną kradzieżą, aby uzyskać znacznie więcej pieniędzy na narkotyki. Zajmuje się ogromną decyzją życiową, wybierając gdzie iść na studia, a także wolałby zapobiec tej opcji niż niebezpieczeństwa.

Jak każdy inny nastolatek, czuje się, jakby nigdzie się nie pasował. Był na Hawajach od sześciu lat, po przeprowadzce ze wschodniego wybrzeża, a także ma niewielu przyjaciół. Najwyraźniej on i Shane przestrzegają różnych ścieżek (w znacznie więcej metod niż jednej, ponieważ Loren odkrywa jego nieprzyjemną niespodziankę). Podobnie nigdy nie miał dziewczyny, po części, ponieważ umożliwił plotki o rozpowszechnianiu się o jednej kobiecie, którą był zainteresowany.

Johnson ma wspaniałą linię, a także sprzyja czarnym stronom, szczególnie podczas licznych nocnych scen, w których postacie stały się sylwetkami. Jego praca przypomina mi płynną linię atramentu Paula Pope’a, tylko z znacznie bardziej szczegółowymi i jasności. Strony obciążone cieniem sugerują zarówno ciemność zagrażającą młodzieży, jak i świata poza podglądem, które dostajemy w pokazanych panelach. W przypadku książki zorientowanej na sztukę jest to szczególnie prosta i wciągająca lektura.

Ilustracje rodzimej flory, a także schematy rozwoju wyspy Maui wydają się początkowo podobnie jak proste akcenty, jednak przyczyniają się do tej historii znacznie bardziej. Hawajskie otoczenie jest zazwyczaj przedstawiane zarówno jako egzotyczne, jak i piękne; Podkreślając aspekty, które wywołują te wspomnienia, Johnson podcina ten stereotyp swoją historią. Uniwersalność wydarzeń, które wykazuje kontrast z wyraźnymi oczekiwaniami raju. Zmęczeni nastolatki mogą dryfować w niewłaściwe opcje w dowolnym miejscu; Hawaje sprawiają, że katastrofa jest znacznie bardziej wzruszająca.

Doświadczenie Loren również ignoruje urok jego otoczenia. Jeśli zapłaciłby znacznie większe zainteresowanie tym, co dzieje się poza sobą, mógł odkryć, że jest prostsze dokonywanie różnych wyborów. Jednak ciągła walka z naturą jest zapobieganie leniwemu sposobowi, podobnie jak tata Lorena nieustannie walczy z trawnikiem, który grozi wyprzedzeniem ich domu. Flora stara się przytłoczyć cywilizację. Mimo to wyspa jest odrębnym miejscem, z własną ewolucją, a także nie przygotowaną do radzenia sobie z wymaganą na niej szybką modyfikacją, podobnie jak Loren.

Niektórzy skrytykowali brak pewnego zakończenia książki, jednak ostateczna myśl jest zgodna z apatią Lorena w całej historii. Widziałem, jak odczuwa wyższą akceptację ze swoim życiem, ponieważ dotyczy doceniania wyraźnego miejsca, w którym się odkrył.

R. Kikuo Johnson udzielił wywiadu Honolulu Weekly.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Batman, a także oryginalny film animowany Harley Quinn otrzymuje wydanie Datethe Next DCU Oryginalny film animowany, Batman, a także Harley Quinn, został po raz pierwszy dokuczany w poprzednim wydaniu, Teen Titans: The Judas Contract. Teraz pojawia się sztuka, zwiastun, a także data premiery. Trujący Ivy, a także Jason Woodrue (A.K.A. The Floronic Man) wyruszają w poszukiwanie środowiska, aby uratować świat -…

Picket Linei jak Internet. Nie pamiętam dokładnie, jak po raz pierwszy usłyszałem o Breenie Wiederhoeft lub jej pracy, jednak poszedłem na jej stronę internetową, gdzie umieściła pełny pierwszy rozdział tej książki w Internecie jako podgląd PDF. Po przeczytaniu zrozumiałem, że muszę zrozumieć znacznie więcej o tym, co się stało…

Journalneil Slorance z amatorskiego astronomu opracował krótką, jednoznaczną historię o pracownikowi komputerów domowych, który zajął noc, aby spojrzeć na gwiazdy. Jest piękny w tonie, a także prosty w wymogu pozostania w kontakcie z większym światem. Ona – chociaż postać jest uproszczona i…